KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia będzie mokry i chłodny. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem

Koniec tygodnia chłodny, mokry. Przed nami kilka ponurych dni. Koniec tygodnia chłodny, mokry. Przed nami kilka ponurych dni. Źródło: Ventusky

Czwartek rozpoczynający nie tylko drugą połowę tygodnia, ale i tegorocznego listopada, mija nam ze słabym wiatrem i niezbyt wysoką temperaturą. W kolejnych dniach będzie jednak jeszcze chłodniej, a dodatkowo spodziewamy się opadów. W piątek deszczu, a w weekend zobaczymy być może pierwsze w tym półroczu chłodnym płatki śniegu, padające w towarzystwie kropli deszczu. Będzie to ponury koniec tygodnia, z niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi.

https://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/evropa/preba/preba60.gif Koniec tygodnia chłodny, mokry. Przed nami kilka ponurych dni. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z czwartku na piątek (16/17 listopada 2023) pogodę kształtować będzie niż znad Bałtyku Południowego wraz z aktywnym, wtórnym ośrodkiem niskiego ciśnienia, przemieszczającym się znad południowych Niemiec nad Czechy. Z południowego zachodu nasunie się zokludowany front atmosferyczny. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże wzrastające do całkowitego, opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (17 listopada 2023) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad wschodnich Czech przez Słowację i Węgry nad Rumunię. Pozostaniemy w strefie oddziaływania frontu okluzji, w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, po południu skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, przejściowo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1005 hPa, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (17/18 listopada 2023) pogodę kształtować będzie niż odchodzący nad Morze Czarne. Napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1011 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (18 listopada 2023) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Czarnego, w strefie oddziaływania frontu okluzji. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (18/19 listopada 2023) pozostaniemy w zasięgu niżu znad Morza Czarnego, w strumieniu cyrkulacji północnej. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, wieczorem zanikające opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, wieczorem będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (19 listopada 2023) dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Szkocji, a od zachodu nasuwać się będzie ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, pod wieczór opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1024 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?