KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek rozbuduje się słoneczny wyż. O poranku temperatura spadnie do -11°C

W poniedziałek rano „dwucyfrowy mróz”. Przed południem ciśnienie zacznie spadać. W poniedziałek rano „dwucyfrowy mróz”. Przed południem ciśnienie zacznie spadać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po bardzo śnieżnym weekendzie, w szczególności sobocie, ciśnienie wzrasta i taka tendencja barometryczna utrzyma się do poniedziałkowego poranka, a związana jest ona z rozbudową wyżu wędrującego znad Alp nad Rumunię, pod wpływem którego znajdziemy się w pierwszy dzień nowego tygodnia. Okres panowania antycyklonu potrwa tylko jedną dobę, a we wtorek znów dostaniemy się pod wpływ niżu, który sprowadzi do nas trochę łagodniejsze (choć nadal mroźne!) powietrze polarno-morskie w miejsce napływającego obecnie powietrza arktycznego.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4 grudnia 2023) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Austrii nad Rumunię. Z północy napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Wczesnym wieczorem zachmurzenie duże i zanikające opady śniegu, potem zanik opadów i liczne przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia do zachmurzenia małego i umiarkowanego. Temperatura minimalna od -12°C do -11°C. Wiatr słaby, wieczorem zachodni, potem z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (4 grudnia 2023) pogodę kształtować będzie wyż znad Rumunii. Pozostaniemy w mroźnej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1025 hPa i zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 grudnia 2023) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego, a z południowego zachodu na południowy wschód powoli wędrować będzie front okluzji ciepłej. Początkowo pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym, potem - za frontem - napłynie nieco łagodniejsze, ale też chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane szybko wzrastające do dużego i całkowitego. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (5 grudnia 2023) pozostaniemy pod wpływem niżu, który znad Morza Północnego przemieści się nad Holandię. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1018 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?