KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Idzie śnieg oraz tęgi mróz. Zmiana pogody w sobotę wieczór, niedziela będzie już zimowa

Sobota jeszcze deszczowa, od niedzieli śnieg i coraz większy mróz. Sobota jeszcze deszczowa, od niedzieli śnieg i coraz większy mróz. Fot. KrosnoCity.pl

Tuż po okresie świąteczno-noworocznym, zakończonym świętem Objawienia Pańskiego, potocznie zwanym świętem Trzech Króli, styczeń zamierza przypomnieć, że jest statystycznie najchłodniejszym miesiącem roku w naszym klimacie. W sobotę wieczorem deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem, a w niedzielę śnieg. Ostatni dzień tygodnia już z całodobowym mrozem, który na początku tygodnia przyszłego będzie coraz sroższy.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (4/5 stycznia 2024) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Białostocczyzny nad Białoruś. Znajdziemy się w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu, nad ranem przechodzące w słabe, a do rana zanikające opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (5 stycznia 2024) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Holandii. Znajdziemy się w strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego, w obszarze napływu ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, rano duże. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północno-zachodni skręcający na południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1011 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (5/6 stycznia 2024) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Śródziemnego i ośrodka wtórnego znad Niemiec. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i całkowitego. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad ranem słabnący, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1009 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (6 stycznia 2024) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Śródziemnego z pofalowanym frontem atmosferycznym. Napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie ciepłe. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni, w drugiej połowie dnia skręcający na północno-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej, wieczorem do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7 stycznia 2024) znajdziemy się w cyrkulacji północno-wschodniej cyklonicznej, pod wpływem niżu znad Morza Śródziemnego i frontu chłodnego przemieszczającego się z północy na południe. Wieczorem będziemy jeszcze w wilgotnym powietrzu polarno-morskim, lecz potem z północnego wschodu napływać zacznie coraz mroźniejsze powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, przed północą przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1009 hPa i zacznie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (7 stycznia 2024) znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy silnym wyżem znad Skandynawii a niżem znad Morza Śródziemnego, w strefie frontu chłodnego powoli odchodzącego na południe. Z północnego wschodu napływać będzie coraz mroźniejsze powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C, wystąpi rano. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?