KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od poniedziałku "dwucyfrowy" mróz także w ciągu dnia. We wtorek zrobi się słonecznie

Dwucyfrowy mróz trzymać będzie nawet w środku dnia. We wtorek opady zanikną i zrobi się słonecznie. Dwucyfrowy mróz trzymać będzie nawet w środku dnia. We wtorek opady zanikną i zrobi się słonecznie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Do całego kraju napłynęło już powietrze z północnego wschodu. Nad krańcami południowymi oddziałuje jeszcze front atmosferyczny, ale w poniedziałek wieczorem opuści już nasz kraj, a za nim rozbuduje się słoneczny wyż. To on sprowadzi do Europy Środkowej powietrze znad północno-zachodniej Rosji.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 stycznia 2024) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Śródziemnego wraz z frontem okluzji. Z północnego wschodu napływać będzie coraz mroźniejsze powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1015 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (8 stycznia 2024) pozostaniemy w strefie oddziaływania frontu okluzji związanego z niżem znad Morza Śródziemnego. Napływać będzie mroźne, arktyczne powietrze. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 stycznia 2024) dostaniemy się pod wpływ silnego, mroźnego wyżu znad Morza Norweskiego. Z północnego wschodu napływać będzie bardzo mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami do zachmurzenia małego nad ranem. Temperatura minimalna od -17°C do -16°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1030 hPa i nadal będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (9 stycznia 2024) pogodę kształtować będzie wyż znad Morza Norweskiego. Pozostaniemy w bardzo mroźnym, arktycznym powietrzu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1037 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?