KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia duży spadek ciśnienia. Środa deszczowa, w czwartek na ogół sucho

Pozostajemy w zasięgu rozległego niżu. W połowie tygodnia spadek ciśnienia. Pozostajemy w zasięgu rozległego niżu. W połowie tygodnia spadek ciśnienia. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Niż Islandzki rozbudowuje się dalej na południowy wschód, co gwarantuje nam ciepłą pogodę pomimo zimy w kalendarzu. Arktyczne powietrze o nas zapomniało i póki co przypominać sobie nie zamierza. Najbliższe dni ciepłe, choć w środę - przede wszystkim po południu - wystąpią opady deszczu. Ciśnienie zacznie spadać.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (20/21 lutego 2024) pogodę kształtować będzie zatoka Niżu Islandzkiego odsuwająca się znad Łotwy nad zachodnią Rosję wraz z frontem okluzji. Napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu, nad ranem zanikające. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (21 lutego 2024) dostaniemy się pod wpływ kolejnej zatoki Niżu Islandzkiego przemieszczającej się znad Szwecji nad Bałtyk. Po południu z zachodu na wschód przewędruje związany z nią front zokludowany. Pozostaniemy w wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami w godzinach porannych, po południu wzrastające do całkowitego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1021 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (21/22 lutego 2024) pogodę kształtować będzie głęboki i rozległy Niż Islandzki. Z południowego zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (22 lutego 2024) będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego Niżu Islandzkiego i ośrodka wtórnego przemieszczającego się znad Anglii nad Morze Północne. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1010 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?