KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pogoda wyprzedza kalendarz o dwa miesiące. Ostatnie dni lutego z temperaturą do 16°C

Koniec lutego, tak jak i cały drugi miesiąc 2024 roku, będzie rekordowo ciepły. Koniec lutego, tak jak i cały drugi miesiąc 2024 roku, będzie rekordowo ciepły. Fot. PixaBay

Pozostajemy i w dniach kolejnych pozostawać będziemy w bardzo ciepłej - jak na luty - masie powietrza. Ostatnie dni drugiego miesiąca roku przyniosą wysokie temperatury, osiągające w środę po południu nawet 16°C. Czwartek odrobinę chłodniejszy - początek dnia zapowiada się pochmurno, potem znów wyjrzy słońce.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (27/28 lutego 2024) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad krańców Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (28 lutego 2024) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie i pozostaniemy na skraju wyżu znad Rosji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1020 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (28/29 lutego 2024) znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Rosji a zatoką Niżu Islandzkiego. Z zachodu nasuwać się będzie strefa rozmywającego się frontu chłodnego. Będziemy w ciepłej masie powietrza zwrotnikowego starego. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego i całkowitego. Nad ranem silne zamglenia, a miejscami nawet mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (29 lutego 2024) wspomniany front ulegnie rozmyciu i znów dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie przetransformowane zwrotnikowe powietrze. Początkowo zachmurzenie całkowite i mgła, rano ograniczająca widzialność do 500 metrów, potem liczne przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia - po południu do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do umiarkowanej i dobrej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1021 hPa i zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo niekorzystne, potem obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?