KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Póki co sucho, dopiero w niedzielę popada i zagrzmi. Wciąż powyżej 20°C

Do soboty ciepło i sucho, dopiero w niedzielę możliwe będą burze. Do soboty ciepło i sucho, dopiero w niedzielę możliwe będą burze. Fot. pexels.com

Wraz z wiatrem z kierunków wschodnich napływa do nas suche, kontynentalne powietrze i taka sytuacja utrzyma się do soboty. Dopiero w niedzielę nadejdą zmiany i również do nas dotrze powietrze chwiejne, ze skłonnością do burz, które w Polsce Zachodniej mamy już od piątku. Ostatni dzień tygodnia zatem z przelotnymi deszczami i wyładowaniami atmosferycznymi, a do soboty ciepło i sucho.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (2/3 maja 2024) znajdziemy się pomiędzy wyżem znad Europy Północnej a niżem znad Europy Południowej. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (3 maja 2024) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ ciepłego i suchego powietrza polarno-kontynentalnego ze wschodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1011 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (3/4 maja 2024) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy jeszcze w suchym powietrzu polarno-kontynentalnym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1012 hPa i będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (4 maja 2024) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w suchej i ciepłej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5 maja 2024) sytuacja baryczna nie ulegnie radykalnej zmianie. Utrzyma się napływ suchego i stabilnego polarno-kontynentalnego powietrza. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1015 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (5 maja 2024) przez Polskę z zachodu na wschód wędrować będzie płytka zatoka niżowa z linią zbieżności. Napłynie ciepłe i niestabilne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, po południu niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?