KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Słoneczny i dość ciepły wtorek

Wyż baryczny, którego centrum w poniedziałkowe południe znajdowało się na granicy województwa śląskiego i małopolskiego rozpoczął swoją wędrówkę na wschód kontynentu. Mimo to także we wtorek będziemy znajdować się pod jego wpływem.

REKLAMA


alt

Wyż ten przemieszczając się na wschód dodatkowo będzie się pogłębiał i w samo południe, w jego centrum znajdującym się nad Morzem Czarnym, ciśnienie osiągnie wartość 1032 hPa. Do Polski południowego-zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

alt

W ciągu dnia w powiecie krośnieńskim zachmurzenie małe, a miejscami bezchmurnie. Opady nie będą występować. Temperatura maksymalna, jaką w ciągu dnia pokażą termometry wzrośnie do ok. 7 – 8 ºC. Wilgotność względna będzie utrzymywać się na poziomie 60-70 %. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, wiejący ze średnią prędkością do 7 – 8 m/s (24 - 27 km/h), po południu zwiększy się porywistość. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza od wczesnych godzin porannych będzie spadać, w samo południe osiągając 1024 hPa, w drugiej części dnia w dalszym ciągu prognozowany jest jego spadek.

alt

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, a miejscami zupełny jego brak. Opady atmosferyczne również nie będą się pojawiać. Temperatura minimalna w nocy spadnie do 0 – 1 ºC. Wilgotność względna utrzymywać się będzie na poziomie około 80 %. Wiatr w nocy umiarkowany i dość silny, okresami silny, wiejący ze średnią 7 – 11 m/s (25 – 40 km/h), w porywach do 17 m/s (61 km/h). Ciśnienie przez całą noc będzie spadać, o północy osiągnie wartość 1018 hPa.

alt

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?