KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niekorzystny piątek - pogodowo

W ciągu dnia w piątek północno wschodnia część kraju znajdować się będzie pod wpływem płytkiego ośrodka wyżowego, którego centrum znajdzie się w południe nad Krajami Nadbałtyckimi. Pozostała część kraju, w tym i nasz region, dostanie się pod wpływ rozległego niżu znad Atlantyku i związanymi z nim ośrodkami wtórnymi.

REKLAMA


 

alt

Dodatkowo nad Polską zalegać będzie front atmosferyczny oddzielający od siebie dwie masy powietrza - arktyczne na północy i w centrum oraz polarno-morskie na południu RP. Taka mieszanka pogodowa nie zwiastuje nic dobrego. Niestety piątek upłynie pod znakiem parasola i kiepskiego samopoczucia.

alt

W ciągu dnia w naszym powiecie zachmurzenie duże i całkowite. W regionie pojawią się opady deszczu, które będą mieć zmienne natężenie. Temperatura maksymalna, jaką zagości na termometrach wyniesie ok. 7 - 8 ºC. Wilgotność względna będzie utrzymywać się na poziomie 90 - 100 %. Wiatr w pierwszej części dnia umiarkowany, z biegiem dnia słabnący wiejący z południowego-wschodu. W ciągu dnia ciśnienie zredukowane do poziomu morza osiągnie wartość 1005 hPa i może się nieznacznie wahać.

alt

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże i całkowite. W regionie w dalszym ciągu występować będą opady deszczu, których natężenie będzie umiarkowane i dość silne. Temperatura minimalna w nocy spadnie do 3 - 4 ºC. Wilgotność względna przez całą noc będzie utrzymywać się na takim samym poziomie jak w ciągu dnia 90 - 100 %. Wiatr slaby, wschodni, okresami cisza. Wieczorem i w nocy ciśnienie zacznie spadać - o północy osiągnie wartość 1003 hPa.

(plco)

  • autor: pclo

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?