Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Koniec ataku zimy, po południu spokojna aura

W piątek na pogodę w Polsce Południowo-Wschodniej, w ciągu dnia wpływ będzie miał ośrodek niskiego ciśnienia z centrum nad Ukrainą. Jest to ten sam ośrodek, który dotarł w rejony naszego kraju z Adriatyku i przyniósł opady śniegu.

REKLAMA alt

Na szczęście w ciągu dnia owy niż będzie odsuwał się od nas dalej na wschód kontynentu. Na zachodzie zaznaczy się natomiast wpływ kilnu wyżowego, który swoje centrum ma nad Atlantykiem. Nad Polską znajdować się będzie powietrza arktyczne morskie.

alt

W ciągu dnia w naszym powiecie zachmurzenie początkowo duże, w drugiej części dnia duże z możliwymi przejaśnieniami późnym popołudniem. Opady śniegu, które pojawiły się w regionie ustąpią dopiero po południu. W pierwszej części dnia będą to opady umiarkowane, z biegiem dnia słabnące. Opady spowodują wzrost pokrywy śnieżnej o kolejne 10 cm. Temperatura maksymalna, jaką pokażą termometry wyniesie ok. -6 – -5 ºC. Wilgotność względna w pierwszej części dnia dość wysoka wynosząca około 95 %, w drugiej części dnia spadek do 80 %. Wiatr w ciągu dnia dość silny, wiejący ze średnią prędkością 8 – 10 m/s (29 – 36 km/h), w porywach do 18 m/s (do 65 km/h), po południu zaczynający słabnąć. Powieje z północnego-zachodu. Ciśnienie od samego rana zacznie rosnąć, w południe osiągając 1001 hPa.

alt

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i małe oraz brak opadów. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -12 – -11 ºC. Wilgotność względna w regionie osiągnie wartości powyżej 90 %. Wiatr w pierwszej części nocy umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością do 6 m/s (21 km/h), w drugiej części nocy słaby, północny-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w dalszym ciągu będzie wzrastać, o północy osiągnie wartość 1015 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj