Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend mroźny, ale słoneczny. Zbliża się wiosna

W weekend powiat krośnieński znajdzie się pod wpływem ośrodka wyżowego, którego centrum w piątek znajdowało się nad Alpami, z kolei w sobotę znajdzie się nad naszym krajem. Wyż ten będzie pomostem pomiędzy wyżem znad Półwyspu Kolskiego, a wyżem znad Morza Śródziemnego.

REKLAMAalt

Dopiero w niedzielę na zachodnią część kraju zacznie oddziaływać ośrodek niskiego ciśnienia z centrum nad Wielką Brytanią i związane z nimi fronty atmosferyczne. W weekend Polska znajdować się będzie pod wpływem mroźnego powietrza arktycznego napływającego z północnych krańców naszego kontynentu.

alt

W ciągu dnia w powiecie zachmurzenie początkowo duże z większymi przejaśnieniami, a w drugiej części dnia umiarkowane. Opady atmosferyczne w regionie nie będą występować. Temperatura maksymalna, jaką pokażą termometry wyniesie ok. -3 – -2 ºC. Wilgotność względna wyniesie 70-80 %. Wiatr w ciągu dnia umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością 5 – 6 m/s (18 – 21 km/h), północnego-zachodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza od samego rana będzie wzrastać, w południe osiągając 1020 hPa.

alt

W nocy z soboty na niedziele zachmurzenie małe oraz brak opadów. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -17 – -16 ºC. Wilgotność względna w regionie osiągnie wartości około 90 %. Wiatr zdecydowanie osłabnie i zmieni kierunek na zachodni. Ciśnienie o północy osiągnie wartość 1023 hPa i będzie utrzymywać się na tym samym poziomie.

alt

W niedzielę w naszym powiecie zachmurzenie małe, okresami niebo zupełnie wolne od chmur. Opady nie będą występować. Temperatura maksymalna, jaką wskażą termometry w powiecie wyniesie ok. -6 – -5 ºC. Wilgotność względna utrzymywać się będzie na poziomie 70 %. Wiatr w ciągu dnia słaby, okresami cisza. Wiać będzie ze zmiennych kierunków. Ciśnienie od samego rana zacznie lekko spadać, w południe osiągając 1021 hPa.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe oraz brak opadów. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -12 – -11 ºC. Wilgotność względna w regionie osiągnie wartości około 80 %. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza stabilne i osiągnie wartość około 1020 hPa.

(plco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj