KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zmiana w pogodzie - dziś opady deszczu

Na pogodę w naszym regionie we wtorek wpływ będzie miał niż z centrum nad naszym krajem. Ośrodek niskiego ciśnienia, który przywędrował nad nasz kraj znad Włoch o poranku znajdować się będzie nad Dolnym Śląskiem i Opolszczyzną. W południe przemieści się już nad Wielkopolskę.

REKLAMA


 alt

Niż ten rozpoczął już proces wypełniania się, ponieważ został odcięty od ciepłego i wilgotnego powietrza znad dzielnic południowych naszego kontynentu. Nie dotrze on zatem nad Bałtyk, tylko zaniknie w regionie Pomorza. Z ośrodkiem barycznym niskiego ciśnienia związane będą również fronty atmosferyczne, które będą zalegać nad naszym krajem. Nad krańce południowe napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie.

alt

W dzień w naszym regionie zachmurzenie duże z możliwymi przejaśnieniami. W ciągu dnia pojawiać się będą słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna na naszych termometrach wyniesie ok. 4 – 5 ºC. Wilgotność względna na poziomie 90-95 %. Wiatr na ogół słaby, jedynie w pierwszej części dnia okresami umiarkowany. Wiać będzie z kierunków południowych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza zacznie wzrastać od wczesnych godzin porannych, a w południe wyniesie 995 hPa.

alt

W z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane, okresami małe i brak opadów atmosferycznych. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -3 – -2 ºC, co spowoduje oblodzenie. Wilgotność względna w regionie utrzymywać się będzie na poziomie około 90 %. Wiatr w pierwszej części nocy słaby, w drugiej wzrastający do umiarkowanego, wiejący z prędkością do 6 m/s (21 km/h), z kierunków południowych. Ciśnienie przez cały czas będzie wzrastać, o północy osiągając 1005 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?