KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czy jutro zawita Wiosna? Dziś nawet do 7 stopni

W ciągu dnia na pogodę w naszym regionie wpływ będą mieć dwa ośrodki niskiego ciśnienia. Pierwszym z nich będzie wypełniający się i zanikający w polu ciśnienia niż z centrum nad Pomorzem. Drugim ośrodek niskiego ciśnienia, którego centrum jutro w południe znajdować się będzie na granicy Holandii, Belgii i Niemiec.

REKLAMA


alt

Jednak i on nie będzie znajdował się w polu ciśnienia nad Europą zbyt długo, gdyż na mapach barycznych widać jego powolny zanik. Nad naszym regionem zalegać będzie stare i przetransformowane powietrze polarno-morskie.

alt

W dzień w naszym regionie zachmurzenie umiarkowane okresami spadające do małego. Brak opadów. Temperatura maksymalna w powiecie wyniesie ok. 6 – 7 ºC. Wilgotność względna wyniesie około 80-90 %. Wiatr początkowo umiarkowany, wiejący ze średnia prędkością do 6 m/s (21 km/h), w drugiej części dnia słabnący, południowo-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w pierwszej części dnia będzie wzrastać, a od południa będzie stabilne - 1010 hPa.

alt

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego, a nad ranem do dużego, wtedy też pojawią się opady deszczu, które przy ujemnej temperaturze gruntu będą powodować gołoledź. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -3 – -2 ºC. Wilgotność względna w regionie wzrośnie ponad 95 %. Wiatr slaby, okresami cisza, wiać będzie głównie ze wschodu. Ciśnienie przez całą noc będzie utrzymywało się na poziomie około 1011 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?