KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zima powraca - kolejne opady śniegu

W czwartek na pogodę w powiecie krośnieńskim wpływ będzie miał ośrodek niskiego ciśnienia z centrum nad Albanią, Macedonią i Grecją. Dodatkowo w polu ciśnienia nad naszą częścią kontynentu zaznaczy się płytki niż z centrum nad Rumunią.

REKLAMA


alt

Ośrodki niskiego ciśnienia, z którymi związane będą fronty atmosferyczne przyniosą w naszym regionie pogorszenie pogody. Osoby, które cieszyły się z chwil ze słońcem jutro nie będą czuć się najlepiej, ponieważ przed nami dzień z opadami. W ciągu dnia nad naszym regionem zalegać będzie powietrze polarno-morskie stare, dopiero wieczorem dotrze do nas zimne powietrze arktyczne.

alt

W ciągu dnia w naszym regionie zachmurzenie duże i całkowite. Przed południem zaczną pojawiać się opady deszczu, które przechodzić będą w deszcz ze śniegiem, a późnym popołudniem w sam śnieg. Opady te początkowo będą słabe, w ciągu dnia przybierające na sile. Temperatura maksymalna, jaką wskażą termometry wzrośnie do ok. 4 – 5 ºC. Wilgotność względna osiągnie w ciągu dnia 100 %. Wiatr słaby, okresami cisza, wiejący z północy. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza będzie utrzymywać się na poziomie 1011 hPa z niewielkimi wahaniami.

alt

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże i całkowite. W regionie przez całą noc występować będą umiarkowane opady śniegu, które spowodują wzrost pokrywy śnieżnej o kolejne 10-12 cm (lokalnie do 25 cm). Temperatura minimalna w nocy spadnie do -5 – -4 ºC. Wilgotność względna wyniesie około 100 %. Wiatr początkowo słaby, wzrastający do umiarkowanego 6 -7 m/s (21 – 25 km/h), północno-zachodni. Dodatkowo wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne, w których widzialność nie będzie przekraczać 400 m. Ciśnienie w pierwszej części nocy wzrośnie do 1013 hPa, w drugiej znów nieznacznie spadnie.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?