Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wyż Grenlandzki sprawcą mroźnej aury

W niedzielę powiat krośnieński w dalszym ciągu znajdował się pod wpływem wysokiego ciśnienia związanego z potężnym wyżem znad Grenlandii. Klin wyżowy z nim związany sięgać będzie dość daleko na południowy-wschód naszego kontynentu, a dokładnie w rejon Turcji i Morza Czarnego wypędzając z tych regionów ośrodek niżowy.

REKLAMAalt

Nas Atlantykiem i Morzem Śródziemnym zaczynają jednak zachodzić zmiany, które według modeli za jakiś czas przyniosą nam kolejną porcję opadów. W niedziele nasz region pozostawał będzie w powietrzu arktycznym, napływającym z regionów północnych naszego kontynentu.

alt

W ciągu dnia w powiecie zachmurzenie małe, spowodowane chmurami piętra wysokiego, okresami niebo bezchmurne. Brak opadów. Temperatura maksymalna, jaką pokażą słupki rtęci wyniesie od -5 do -4 ºC. Wilgotność względna w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 75 %. Wiatr słaby, wiejący z kierunków północnych, okresami cisza. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza przed południem osiągnie swoje maksimum 1026 hPa, po czym po południu zacznie lekko spadać.

alt

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe, a okresami wzrastające do umiarkowanego. Opady nie będą występować. W naszym powiecie zapowiada się kolejna mroźna noc. Tym razem temperatura minimalna wyniesie do -15 – -14 ºC. Wilgotność względna wzrośnie do 90 %. Wiatr słaby, w pierwszej części nocy zmienny, w drugiej wiejący ze wschodu, okresami cisza. W nocy w dalszym ciągu ciśnienie będzie lekko spadać o północy osiągając 1024 hPa.

(plco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj