KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wyż Grenlandzki sprawcą mroźnej aury

W niedzielę powiat krośnieński w dalszym ciągu znajdował się pod wpływem wysokiego ciśnienia związanego z potężnym wyżem znad Grenlandii. Klin wyżowy z nim związany sięgać będzie dość daleko na południowy-wschód naszego kontynentu, a dokładnie w rejon Turcji i Morza Czarnego wypędzając z tych regionów ośrodek niżowy.

REKLAMA


alt

Nas Atlantykiem i Morzem Śródziemnym zaczynają jednak zachodzić zmiany, które według modeli za jakiś czas przyniosą nam kolejną porcję opadów. W niedziele nasz region pozostawał będzie w powietrzu arktycznym, napływającym z regionów północnych naszego kontynentu.

alt

W ciągu dnia w powiecie zachmurzenie małe, spowodowane chmurami piętra wysokiego, okresami niebo bezchmurne. Brak opadów. Temperatura maksymalna, jaką pokażą słupki rtęci wyniesie od -5 do -4 ºC. Wilgotność względna w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 75 %. Wiatr słaby, wiejący z kierunków północnych, okresami cisza. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza przed południem osiągnie swoje maksimum 1026 hPa, po czym po południu zacznie lekko spadać.

alt

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe, a okresami wzrastające do umiarkowanego. Opady nie będą występować. W naszym powiecie zapowiada się kolejna mroźna noc. Tym razem temperatura minimalna wyniesie do -15 – -14 ºC. Wilgotność względna wzrośnie do 90 %. Wiatr słaby, w pierwszej części nocy zmienny, w drugiej wiejący ze wschodu, okresami cisza. W nocy w dalszym ciągu ciśnienie będzie lekko spadać o północy osiągając 1024 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?