KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzą zmiany w pogodzie

W poniedziałek na pogodę w naszym regionie wpływ będzie miał w dalszym ciągu klin wyżowy związany z ośrodkiem wyżowym znad Grenlandii. W ciągu najbliższych godzin owy klin zacznie się jednak wycofywać. Sprawcą takiego obrotu sprawy będzie ośrodek niskiego ciśnienia, który utworzył się nad Morzem Śródziemnym.

REKLAMA


alt

Centrum owego niżu w południe w poniedziałek znajdzie się nad południowymi Włochami i Adriatykiem. Do Polski południowej zaczną docierać chmury związane z frontami atmosferycznymi, które związane będą z niżem. Niestety w dalszym ciągu nasz region znajdował się będzie w strefie powietrza arktycznego, dość mocno już przetransformowanego.

alt

W dzień w naszym regionie zachmurzenie początkowo małe, z biegiem dnia wzrastające do umiarkowanego, a późnym popołudniem do dużego. Brak opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wzrośnie do -4 - -3 ºC. Wilgotność względna wyniesie około 80 %. Wiatr o poranku słaby, miejscami cisza, z biegiem dnia wiatr średni zacznie wzrastać do umiarkowanego, wiejącego z prędkością 6 – 7 m/s (21 – 25 km/h). Wiać będzie z północnego-wschodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza przed południem będzie stabilne, w południe osiągnie 1020 hPa i zacznie spadać.

alt

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, z możliwymi niewielkimi i słabymi opadami śniegu, jednak tylko lokalnie. W naszym regionie noc tym razem cieplejsza. Temperatura minimalna wyniesie do -9 – -8 ºC. Wilgotność względna na poziomie 90 – 95 %. Wiatr w dalszym ciągu umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością 6 – 7 m/s (21 – 25 km/h), północno-wschodni. Ciśnienie w dalszym ciągu będzie systematycznie spadać i o północy osiągnie 1016 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?