KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wielka Środa pod znakiem kiepskiej pogody

We środę aura w dalszym ciągu będzie niezbyt zadowalająca. Pogodą w naszym regionie wciąż kierować będą ośrodki niskiego ciśnienia z południowych rejonów naszego kontynentu. Nad Bałkanami pojawi się kolejny ośrodek niskiego ciśnienia, który utworzył się na miejscu swojego poprzednika znajdującego się jutro w południe nad Morzem Czarnym.

REKLAMA


alt

Na mapach barycznych widać jednak, że w naszym regionie zacznie wzrastać ciśnienie, co zapowiada rozbudowę ośrodka wyżowego początkowo nad Morzem Bałtyckim, a później nad Krajami Nadbałtyckimi. We środę w naszym regionie nadal zalegać będzie powietrze arktyczne.

alt

W dzień w regionie zachmurzenie duże i całkowite. Przez cały dzień występować będą słabe opady śniegu. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie do -4 - -3 ºC. Wilgotność względna będzie utrzymywać się na poziomie 90 %. Wiatr w regionie w dalszym ciągu umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością 7 – 8 m/s (25 – 28 km/h), wschodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza od rana będzie wzrastać i w południe osiągnie 1015 hPa.

alt

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże i całkowite oraz słabe opady śniegu. Temperatura minimalna, w nocy wyniesie od -6 do -5 ºC. Wilgotność względna na poziomie 90 - 95 %. Wiatr w pierwszej części nocy umiarkowany, wiejący ze średnia prędkością do 6 m/s (21 km/h), słabnący w drugiej części dnia, wschodni. Ciśnienie przez całą noc będzie utrzymywać się na poziomie 1016 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?