Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Kolejna porcja ciepłego powietrza napływa nad Polskę

W piątek w ciągu dnia cały kraj znajdować się będzie w zasięgu oddziaływania ośrodka barycznego niskiego ciśnienia. W dalszym ciągu będzie to wieloośrodkowy niż, którego centra znajdować się będą nad Bawarią oraz na granicy Hiszpanii i Francji.

REKLAMAalt

Obniżone ciśnienie opanowało niemal całą Europę i rozciągać się będzie od południowych dzielnic Półwyspu Skandynawskiego, po Morze Śródziemne. Dzięki takiemu rozkładowi ciśnienia z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

W ciągu dnia w powiecie zachmurzenie na ogół małe, okresami wzrastające do umiarkowanego. Po południu nie wykluczone przelotne opady i burze. Temperatura maksymalna, na termometrach w regionie wzrośnie do 24 – 25 ºC. Wilgotność względna do 50 %. Wiatr słaby, wiejący z kierunków południowy, okresami cisza. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się powoli obniżać.

alt

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, nie wykluczone są również przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna w regionie spadnie do 13 – 14 ºC. Wilgotność względna w nocy około 90 %. Wiatr nadal słaby, południowy i południowo-wschodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1006 hPa i przez całą noc będzie się utrzymywać na tym poziomie.

(plco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj