Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Sobota pod znakiem gorszej pogody - możliwe opady deszczu

W sobotę (18.05) wpływ na pogodę w powiecie krośnieńskim będzie miał front atmosferyczny związany z ośrodkiem niskiego ciśnienia znad Niemiec. Niż ten, który powstał dzięki adwekcji chłodnego powietrza w górnych warstwach atmosfery, przemieści się w ciągu dnia na zachód Europy wypełniając się jednocześnie.

REKLAMAalt

Dodatkowo na froncie związanym z niżem niemieckim powstanie zafalowanie, a w jego miejscu powstanie kolejny płytki niż znajdujący się na granicy Polski i Niemiec. Przed frontem występować będzie także linia zbieżności. Do Polski południowej nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie.

W dzień w naszym regionie zachmurzenie w pierwszej części dnia duże, w drugiej zachmurzenie umiarkowane. W powiecie będą występować przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna, jaka zagości na naszych termometrach wyniesie około 21 – 22 ºC. Wilgotność względna do 60 - 70 %. Wiatr w ciągu dnia umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością 5 – 6 m/s (18 – 21 km/h), z kierunków południowych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe wyniesie 1011 hPa i przez cały dzień będzie wzrastać.

alt

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże oraz przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna w naszym powiecie spadnie do 10 – 11 ºC. Wilgotność względna w nocy około 90 - 95 %. Wiatr słaby, wiejący z kierunków południowych. Ciśnienie o północy wyniesie 1014 hPa i przez większą część nocy stabilne.

(plco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj