KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Słoneczna i ciepła niedziela - południowy napływ powietrza

W niedzielę w ciągu dnia Polska południowa znajdować się będzie w umiarkowanym strumieniu cyrkulacji południowej. W polu barycznym znajdziemy się w zasięgu oddziaływania niżu, którego centrum znajdować się będzie w samo południe nad Bawarią, a do wieczora przemieści się nad zachodnie Czechy.

REKLAMA


alt

Związany on będzie z kroplą chłodu, jaka znajduje się w środkowej troposferze w rejonie Hiszpanii i Francji. To ona w dalszym ciągu wspomaga żywotność ośrodków niskiego ciśnienia występujących w warstwie przyziemnej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Dzień w powiecie krośnieńskim rozpocznie się bezchmurnym niebem i takie też pozostanie do końca dnia. Maksymalna temperatura powietrza w naszym regionie osiągnie około 23 – 24 ºC. Wilgotność względna do 40 - 50 %. Wiatr w ciągu dnia słaby, wiejący z kierunków południowych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza przez cały dzień będzie lekko spadać, osiągając w samo południe 1014 hPa.

alt

W nocy z niedzieli na poniedziałek w dalszym ciągu bezchmurne niebo i brak opadów. Temperatura minimalna w naszym regionie spadnie do 13 – 14 ºC. Wilgotność względna w nocy około 70 - 80 %. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1010 hPa i będzie stabilne.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?