Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Niż znad Niemiec i mała mieszanka zachmurzenia

W ciągu dnia w poniedziałek cała Polska nadal znajdować się będzie pod wpływem obniżonego ciśnienia. Nad Niemcami od wczoraj położony jest ośrodek niskiego ciśnienia, który dziś w ciągu dnia podzieli się na dwa mniejsze ośrodki baryczne. Jeden z nich powstanie nad północną częścią naszego kraju.

REKLAMAalt

W środkowej troposferze oba niże znajdą się w obszarze niżu górnego, dzięki któremu będą mogły istnieć. Dodatkowo w ciągu dnia przez Polskę wędrować będzie chłodny front atmosferyczny. Do Polski napływać będzie powietrze polarno-morskie.

W ciągu dnia w naszym regionie początkowo zachmurzenie duże związane z pozostałościami frontu atmosferycznego, jaki wszedł do Polski w godzinach nocnych. Po jego przejściu na niebie pojawiać się będą przejaśnienia i rozpogodzenia. W ciągu dnia jednak na niebie przeplatać się będą chmury. W powiecie prognozowane są przelotne opady deszczu, nie wykluczone również, że zagrzmi.

alt

Maksymalna temperatura powietrza, jaką w ciągu dnia pokażą termometry wyniesie 23 – 24 ºC. Wilgotność względna do 60 - 70 %. Wiatr w ciągu dnia wiatr na ogół umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością do 20 km/h, z kierunków południowych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza przez cały dzień będzie lekko wahać, osiągając w południe 1010 hPa.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie na ogół umiarkowane. W regionie nadal mogą pojawiać się przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna w naszym regionie spadnie do 10 – 11 ºC. Wilgotność względna w nocy około 90 %. Wiatr słaby, południowy. Ciśnienie w nocy wzrośnie do poziomu 1014 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj