Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek weekendu pochmurny, zimny i deszczowy

W ciągu dnia na pogodę w naszym regionie wpływ będzie miał ośrodek niskiego ciśnienia z centrum nad Ukraina. Centrum owego niżu będzie w ciągu kolejnej doby przemieszczać się nad Białoruś, a później nad Polskę północno-wschodnią. W środkowej troposferze związany jest on z zatoką niskiego ciśnienia związaną z potężnym niżem, którego centrum rozciąga się od Wysp Brytyjskich po Benelux.

REKLAMAalt

Z niżem znajdującym się przy powierzchni ziemi związany jest także system frontów atmosferycznych i opady deszczu. Do Polski napływa chłodne polarno-morskie powietrze zaciągane z wysokich szerokości geograficznych.

W ciągu dnia w naszym regionie zachmurzenie całkowite oraz opady deszczu, których natężenie w ciągu dnia będzie umiarkowane. W ciągu dnia spadanie od 10 do 12 mm opadu. Temperatura maksymalna na termometrach w ciągu dnia niezbyt wysoka, słupki rtęci pokażą tylko 9 – 10 ºC.

alt

Wilgotność względna do 90 - 95 %. Wiatr początkowo słaby, wzrastający do umiarkowanego, wiejący ze średnią prędkością do 60 m/s (21 km/h), północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza zacznie wzrastać osiągając w południe 1005 hPa.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie całkowite oraz słabe opady deszczu. Temperatura minimalna spadnie do 4 – 5 ºC. Wilgotność względna w nocy około 95 – 100 %. Wiatr słaby, wiejący z zachodu. Ciśnienie w nocy wzrośnie do poziomu 1007 hPa i będzie się utrzymywało na tym poziomie przez całą noc.

(plco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj