KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wtorek opanowany przez niż baryczny

We wtorek na pogodę w Polsce południowej wpływ będzie miał ośrodek niskiego ciśnienia, którego oddziaływanie na nasz kraj zaznaczyło się już wczoraj. Centrum owego niżu znajdować się będzie nad Kujawami i Wielkopolską, a w ciągu dnia wędrować będzie nad Ziemię Lubuską i w rejon granicy z Niemcami, aż do jej przekroczenia. Modele numeryczne wskazują, że w ciągu najbliższych godzin w polu ciśnienia dojdzie do połączenia niżu polskiego z tym utworzonym przed kilkoma dniami na Atlantyku z rejonie Wysp Brytyjskich.

REKLAMA


alt

Niże te swoją żywotność zawdzięczają górnotroposferycznym niżom, jakie można dostrzec na mapach poziomu 500 hPa. Chłodne powietrze w środkowej troposferze wspomaga ich rozwój. Taki rozkład ciśnienia w polu barycznym nad Europą powoduje, że z południowego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

W ciągu dnia we wtorek w naszym powiecie zachmurzenie na ogół duże i całkowite. Po południu jednak na niebie będą pojawiać się przejaśnienia. W regionie prognozowane są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna, jaką pokażą słupki rtęci wyniesie około 15 – 16 ºC. Wilgotność względna 60 – 70 %. Wiatr w ciągu dnia umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością około 6 – 7 m/s (21 – 25 km/h). Wiać będzie z kierunków południowych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe osiągnie 1008 hPa.

alt

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i brak opadów deszczu. Temperatura minimalna, jaka zagości na naszych termometrach wyniesie około 8 – 9 ºC. Wilgotność względna na poziomie 90 – 100 %. Wiatr w nocy słaby, wiejący z południa i południowego-wschodu. Ciśnienie o północy wyniesie 1008 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?