KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ostatni dzień maja dość pogodny i ciepły

W ciągu dnia w piątek na pogodę w Polsce południowej wpływ będzie miał kolejny ośrodek niskiego ciśnienia. Niż, który wczoraj wędrował dzielnicami południowymi naszego kraju dziś znajdował się będzie na granicy czesko - niemieckiej i będzie się dodatkowo wypełniał.

REKLAMA


alt

W polu ciśnienia jednak pojawi się kolejny niż, którego centrum umiejscowione będzie nad Mołdawią i Ukrainą. W kolejnych godzinach jego centrum przemieszczać się będzie nad Polskę wschodnią. Do naszego regionu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. 

W dzień w naszym regionie zachmurzenie umiarkowane, okresami spadające do małego. Opady w ciągu dnia nie są prognozowane. Temperatura maksymalna, jaką pokażą słupki rtęci wyniesie około 19 – 20 ºC. Wilgotność względna 70 – 80 %. Wiatr w ciągu dnia umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością 6 m/s (21 km/h), z kierunków południowych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe osiągnie 1002 hPa i w ciągu dnia będzie się utrzymywać na podobnym poziomie.

alt

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna, jaka zagości na naszych termometrach wyniesie około 9 – 10 ºC. Wilgotność względna na poziomie 90 – 100 %. Wiatr w nocy słaby, południowo zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1002 hPa.

(plco)

  • autor: (plco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?