KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sobota w słońcu, lokalnym deszczu i burzy

W sobotę (06.07) Polska znajdzie się pod wpływem obszaru wysokiego ciśnienia. Wyż ten będzie miał dwa centra baryczne - jedno położone nad Morzem Północnym, drugie zaś u południowych wybrzeży Irlandii. Obszar wysokiego ciśnienia rozciągał się będzie aż nad zachodnią Rosję, gdzie zanikać będzie umiejscowiony tam do tej pory wyż. Również w środkowej troposferze widoczny jest obszar podwyższonego ciśnienia, który uniemożliwia rozwój niżów barycznych nad Europą Zachodnią i Środkową.

REKLAMA


alt

Nie cały kraj jednak będzie mógł cieszyć się piękną wyżową pogodą, ponieważ dzielnice południowo wschodnie znajdować się będą w dalszym ciągu pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia i związanego z nim frontu atmosferycznego. Centrum tego niżu znajdować się będzie daleko od naszego kraju (obszar Finlandii), jednak dzięki chłodnemu frontowi atmosferycznemu wpłynie na pogodę w tej części kraju.

alt

W dzień w naszym regionie zachmurzenie umiarkowane wzrastające okresami do dużego. W ciągu dnia w powiecie prognozowane są przelotne opady deszczu a lokalnie burze. Temperatura maksymalna, jaką pokażą w najcieplejszym momencie dnia nasze termometry wyniesie około 22 - 23 ºC. Wiatr na ogół słaby, wzrastający do umiarkowanego, w czasie burz silny i porywisty. Wiatr wiał będzie z kierunków północnych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w samo południe 1025 hPa i będzie się wahać. 

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie na ogół umiarkowane, zmniejszające się do małego. Opady i burze nie powinny występować w godzinach nocnych. Temperatura minimalna w nocy spadnie do wartości około 15 – 16 ºC. Wiatr osłabnie, lecz nadal będzie wiał z kierunków północnych. Ciśnienie o północy wyniesie 1026 hPa i będzie stabilne.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?