Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Sobota w słońcu, lokalnym deszczu i burzy

W sobotę (06.07) Polska znajdzie się pod wpływem obszaru wysokiego ciśnienia. Wyż ten będzie miał dwa centra baryczne - jedno położone nad Morzem Północnym, drugie zaś u południowych wybrzeży Irlandii. Obszar wysokiego ciśnienia rozciągał się będzie aż nad zachodnią Rosję, gdzie zanikać będzie umiejscowiony tam do tej pory wyż. Również w środkowej troposferze widoczny jest obszar podwyższonego ciśnienia, który uniemożliwia rozwój niżów barycznych nad Europą Zachodnią i Środkową.

REKLAMAalt

Nie cały kraj jednak będzie mógł cieszyć się piękną wyżową pogodą, ponieważ dzielnice południowo wschodnie znajdować się będą w dalszym ciągu pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia i związanego z nim frontu atmosferycznego. Centrum tego niżu znajdować się będzie daleko od naszego kraju (obszar Finlandii), jednak dzięki chłodnemu frontowi atmosferycznemu wpłynie na pogodę w tej części kraju.

alt

W dzień w naszym regionie zachmurzenie umiarkowane wzrastające okresami do dużego. W ciągu dnia w powiecie prognozowane są przelotne opady deszczu a lokalnie burze. Temperatura maksymalna, jaką pokażą w najcieplejszym momencie dnia nasze termometry wyniesie około 22 - 23 ºC. Wiatr na ogół słaby, wzrastający do umiarkowanego, w czasie burz silny i porywisty. Wiatr wiał będzie z kierunków północnych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w samo południe 1025 hPa i będzie się wahać. 

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie na ogół umiarkowane, zmniejszające się do małego. Opady i burze nie powinny występować w godzinach nocnych. Temperatura minimalna w nocy spadnie do wartości około 15 – 16 ºC. Wiatr osłabnie, lecz nadal będzie wiał z kierunków północnych. Ciśnienie o północy wyniesie 1026 hPa i będzie stabilne.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj