KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dziś zachmurzenie umiarkowane, ale padać nie będzie

W ciągu dnia w czwartek (25.07.2013) Polska zacznie dostawać się pod wpływ ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Atlantyku. Front w ciągu dnia przemieszczać się będzie z zachodu na wschód pogarszając pogodę w czasie swojego przemieszczania się. Niż, z którym związany jest wspomniany front utrzymuje się dzięki kropli chłodu w środkowej troposferze oraz utworzonemu w tym miejscu niżowi środkowotroposferycznemu.

REKLAMA


alt

Jednak to nie koniec ośrodków barycznych oddziaływujących na nasz kraj. Dzielnice wschodnie w ciągu dnia pozostawać będą jeszcze pod wpływem niżu znad Rosji. Jedynie krańce południowe znajdą się pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia oraz utworzonego na obszarze Alp nieznacznego ośrodka wyżowego. Do naszego kraju napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie z zachodu i południowego zachodu.

alt

W ciągu dnia w powiecie krośnieńskim zachmurzenie umiarkowane, lecz bez opadów deszczu. Temperatura maksymalna, jaką w dzień pokażą słupki rtęci wyniesie około 23 - 24 stopni. Wiatr przez cały dzień słaby, wiejący z północnego zachodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe w regionie 1016 hPa i będzie stabilne.

W nocy z czwartku na piątek w dalszym ciągu zachmurzenie umiarkowane, lokalnie spadające do małego. Brak opadów. Temperatura minimalna spadnie do 15 - 16 stopni. Wiatr słaby, wiejący z zachodu. Ciśnienie o północy nadal wynosić będzie 1016 hPa.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?