KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gorący weekend. W sobotę do 30 stopni

W ciągu dnia w sobotę (27.07.2013) Polska nadal znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, który rozciąga się na obszarze Europy Środkowej z niewielkimi ośrodkami wyżowymi. Centra owych ośrodków wyżowych znajdować się będą nad Bałtykiem, Rumunią i Morzem Śródziemnym. Mimo takiej sytuacji barometry w Warszawie wskazywać będą nieznaczny spadek ciśnienia.

REKLAMA


alt

Spowodowane jest to ośrodkiem znad Atlantyku, na przedpolu którego utworzył się płytki niż wtórny. W południe centrum owego niżu znajdować się będzie w rejonie Danii i Morza Północnego. Taki rozkład ciśnienia w Europie i na Atlantyku sprawi, że do naszego kraju znów skierowane zostanie gorące zwrotnikowe powietrze, jedynie dzielnice wschodnie pozostawać będą pod wpływem chłodniejszego powietrza polarno-morskiego.

W ciągu dnia na obszarze powiatu krośnieńskiego zachmurzenie małe, a lokalnie zupełny jego brak. Opady nie są prognozowane. W dzień w regionie należy spodziewać się wysokich temperatur. Słupki rtęci pokażą od 29 do 30 stopni. Wiatr słaby, zmienny, okresami bezwietrznie. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe wyniesie 1016 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, lokalnie wzrastające do umiarkowanego, jednak bez opadów. Temperatura minimalna w regionie spadnie do 17 - 18 stopni. Wiatr nadal słaby, zmienny, okresami bezwietrznie. Ciśnienie o północy wyniesie 1015 hPa i będzie stabilne.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?