Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Gorący weekend. W sobotę do 30 stopni

W ciągu dnia w sobotę (27.07.2013) Polska nadal znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, który rozciąga się na obszarze Europy Środkowej z niewielkimi ośrodkami wyżowymi. Centra owych ośrodków wyżowych znajdować się będą nad Bałtykiem, Rumunią i Morzem Śródziemnym. Mimo takiej sytuacji barometry w Warszawie wskazywać będą nieznaczny spadek ciśnienia.

REKLAMAalt

Spowodowane jest to ośrodkiem znad Atlantyku, na przedpolu którego utworzył się płytki niż wtórny. W południe centrum owego niżu znajdować się będzie w rejonie Danii i Morza Północnego. Taki rozkład ciśnienia w Europie i na Atlantyku sprawi, że do naszego kraju znów skierowane zostanie gorące zwrotnikowe powietrze, jedynie dzielnice wschodnie pozostawać będą pod wpływem chłodniejszego powietrza polarno-morskiego.

W ciągu dnia na obszarze powiatu krośnieńskiego zachmurzenie małe, a lokalnie zupełny jego brak. Opady nie są prognozowane. W dzień w regionie należy spodziewać się wysokich temperatur. Słupki rtęci pokażą od 29 do 30 stopni. Wiatr słaby, zmienny, okresami bezwietrznie. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe wyniesie 1016 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, lokalnie wzrastające do umiarkowanego, jednak bez opadów. Temperatura minimalna w regionie spadnie do 17 - 18 stopni. Wiatr nadal słaby, zmienny, okresami bezwietrznie. Ciśnienie o północy wyniesie 1015 hPa i będzie stabilne.

(pco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj