KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Tyle słońca w całym mieście... Upalny dzień i ciepła noc

W sobotę (03.08.2013) w ciągu dnia Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad Morza Bałtyckiego. Powstał on na wschodnim krańcu klinu wysokiego ciśnienia panującego na poziomie 500 hPa.

REKLAMA


alt

Jedynie nad zachodnie dzielnice naszego kraju późnym popołudniem zacznie nasuwać się płytka zatoka niskiego ciśnienia a wraz z nią front atmosferyczny. Południowa, zachodnia i centralna część naszego kraju znajdzie się pod wpływem bardzo upalnego powietrza zwrotnikowego, natomiast wschodnia Polska pozostanie w ciepłym powietrzu polarno-morskim.

W ciągu dnia w powiecie krośnieńskim piękna i słoneczna aura. Na niebie tylko lokalnie może pojawiać się małe zachmurzenie. Brak opadów. Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie od 28 do 29 stopni. Wiatr w regionie słaby wiejący z północnego zachodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się wahać.

W nocy z soboty na niedzielę niebo bezchmurne i brak opadów. Temperatura minimalna spadnie w powiecie do poziomu 17 - 18 stopni. Wiatr nadal słaby, wiejący z kierunków zmiennych. Ciśnienie o północy wyniesie 1018 hPa i w drugiej części nocy będzie wzrastać.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?