KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prognoza na dziś: 28 stopniowa niedziela

W niedzielę (04.08.2013) Polska znajdować się będzie w zasięgu słabych ośrodków wysokiego ciśnienia, których centra znajdować się będą nad północnymi Niemcami i centralną Polską. Mimo to wpływ na zjawiska pogodowe będzie miał oddalony od granic naszego kraju ośrodek niżowy z centrum nad Morzem Norweskim. 

REKLAMA


alt

Z niżem tym związany jest chłodny front atmosferyczny, jaki dziś przemieści się przez nasz kraj, przynosząc opady deszczu i burze. W ciągu dnia do większej części Polski napływać będzie gorące, a miejscami upalne powietrze zwrotnikowe, z kolei w powietrzu polarno-morskim ciepłym znajdą się województwa północne, wschodnie, Pomorze Zachodnie i Ziemia Lubuska.

W dzień w naszym regionie zachmurzenie na ogół małe, a lokalnie niebo bezchmurne. Brak opadów. Maksymalna temperatura, jaką wskażą termometry wyniesie w powiecie od 27 do 28 stopni. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, okresami cisza. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe wyniesie 1021 hPa i będzie się wahać.

W nocy z niedzieli na poniedziałek wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, jednak opady deszczu nie są prognozowane. Temperatura minimalna, w najchłodniejszym momencie nocy spadnie do 16 - 17 stopni. Wiatr nadal słaby, wiejący z kierunków wschodnich. Ciśnienie o północy osiągnie 1020 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?