KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kolejną, nową drogę oddano w Gminie Korczyna

4 listopada, po gruntownej przebudowie oddano do użytku drogę łączącą dwa powiaty krośnieński i brzozowski. Jest to trzecia inwestycja drogowa prowadzona w Gminie Korczyna. Łącznie przebudowano ponad półtora kilometra dróg.

REKLAMA


Droga powiatowa Wola Jasienicka - Budy Komborskie była w złym stanie technicznym. - Od wielu lat nieremontowana zagrażała bezpieczeństwu jej użytkowników - Ewa Bukowiecka, Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Prace rozpoczęto 30 sierpnia. Przebudowa trwała niespełna dwa miesiące. Zakres wykonanych robót obejmował między innymi: wzmocnienie podbudowy i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na długości 420 m, odbudowę poboczy, odwodnienie rowów oraz zamontowanie barier energochłonnych na długości 232 m.

Wicestarosta Adolf Kasprzyk przypomina, że jest to w tym roku trzeci i ostatni odcinek drogi wyremontowany na terenie gminy Korczyna, gdzie w sumie przebudowano prawie 1800 m dróg. Podkreślił również jak duże znaczenie ma ta droga dla lokalnej społeczności. Jest to ich jedyne "okno na świat", dlatego celowe było, aby stworzyć mieszkańcom dobre warunki do komunikacji.

Oficjalny odbiór inwestycji odbył się 4 listopada, a jej koszt wyniósł ponad 161 tys. zł. Zadanie współfinansowała gmina Korczyna.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?