KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Realny start budowy S19 do Barwinka" - 70 mln na prace przygotowawcze

 • autor: ecr/pd
 • środa, 21, grudzień 2016 12:48
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
"Realny start budowy S19 do Barwinka" - 70 mln na prace przygotowawcze Fot. ECR

Rząd przeznaczył blisko 70 mln zł na prace przygotowawcze budowy drogi S19 na odcinku Rzeszów-Barwinek. Zdaniem europosła Tomasza Poręby to realny start budowy tego odcinka.

REKLAMA


16 grudnia podczas konferencji prasowej w Rzeszowie europoseł Tomasz Poręba poinformował o przyznaniu potężnego wsparcia finansowego przez rząd na proces przygotowawczy budowy drogi S19 na odcinku Rzeszów Południe-Barwinek ze szczególnym uwzględnieniem prac hydrologiczno-geologicznych.

- Budowa Via Carpathia przyspiesza coraz bardziej. Tej inwestycji w Polsce już nic nie zatrzyma - powiedział Poręba.

W czasie konferencji prasowej europoseł PiS poinformował o wyasygnowaniu przez rząd blisko 70 mln zł na prace przygotowawcze na odcinku Rzeszów-Barwinek.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że dziś z upoważnienia ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyka i wiceministra Jerzego Szmita mogę poinformować Państwa o decyzji polskiego rządu. Obu ministrom jestem ogromnie wdzięczny za wsparcie w pracy na rzecz budowy S19. Działania ministerstwa infrastruktury w tym zakresie dowodzą, że jest to projekt strategiczny dla rządu premier Beaty Szydło - mówi Poręba.

Europoseł PiS przypomniał, że mijający rok był wyjątkowo dobry dla S19. - Zostały rozpisane przetargi na budowę tej drogi w kierunku Lublina, otwarto część obwodnicy Lublina w ciągu drogi S19, ruszył II etap przetargu na obwodnicę Stalowej Woli i Niska oraz na odcinek Lasy Janowskie-Nisko - wylicza Poręba.

- Jednocześnie udało się zagwarantować środki na S19 do Babicy, otrzymaliśmy też pozytywną decyzję środowiskową na budowę całego odcinka Rzeszów-Barwinek, a dziś rząd przyznał środki na prace przygotowawcze na tej trasie. To realny start budowy S19 od Rzeszowa na południe Europy - dodaje europoseł PiS.

W konferencji wziął udział także Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego i Wiesław Kaczor, dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

- To doskonała wiadomość dla Podkarpacia. Zarząd województwa podkarpackiego od wielu lat zabiega o budowę tej trasy. Współpraca między władzami województwa i rządem przebiega wzorowo, co przekłada się na strategiczne decyzje, m.in. w zakresie rozwoju połączeń komunikacyjnych i transportowych w naszym regionie - powiedział Władysław Ortyl.

- Ta decyzja z punktu widzenia tej drogi jest przełomowa. Pamiętajmy, że mówimy o odcinku od Rzeszowa do Barwinka. Jest to kluczowy szlak dla Rzeszowa i regionu, który odciąży istniejące drogi. Te pieniądze przeznaczamy m.in. na badania geologiczne - powiedział Wiesław Kaczor, szef rzeszowskiej GDDKiA.

ecr/pd

 • autor: ecr/pd

8 komentarzy

 • cynik

  Uważam, że dokąd Jarosław Kaczyński będzie przywódcą PiS na pewno nie pozwoli na marnotrawstwo i korupcję jak za rządów POprzedników.

  Zgłoś nadużycie cynik czwartek, 22, grudzień 2016 23:44 Link do komentarza
 • fajans

  To świetna decyzja, dzięki PO budowa tej potrzebnej drogi została wstrzymana. Dalej tak PIS bo dojazd do Rzeszowa z krosna to gehenna.

  Zgłoś nadużycie fajans czwartek, 22, grudzień 2016 11:43 Link do komentarza
 • Gajowy

  Jakby nie patrzeć to jest to jakiś konkret.

  Zgłoś nadużycie Gajowy czwartek, 22, grudzień 2016 08:12 Link do komentarza
 • jo

  A LE TO KASA NA ŁAPÓWKI DOPIERO NIEMA SIĘ CO CISZYĆ HEHE JUŻ KILKU JEST

  Zgłoś nadużycie jo środa, 21, grudzień 2016 21:01 Link do komentarza
 • a kuku

  Zawsze mam największy ubaw jak tzw. prawdziwi katolicy odwołują się do czyjegoś niby-żydostwa a ich prawdziwe pochodzenie to jeden wielki znak zapytania.

  Zgłoś nadużycie a kuku środa, 21, grudzień 2016 18:54 Link do komentarza
 • Adams

  I koryto się znowu zapełni dla kwiczacych obiecnie świń z PO i Nowoczesnego zydowstwa lewackiego.Będą ciągnąć profity z przekretu na budowach

  Zgłoś nadużycie Adams środa, 21, grudzień 2016 17:04 Link do komentarza
 • PISandlove

  BRAWO. To się nazywa działanie. Pamiętajcie że dzięki PO budowa opóźniona jest o kilka lat!!!

  Zgłoś nadużycie PISandlove środa, 21, grudzień 2016 13:30 Link do komentarza
 • Swetru

  Faktyczny realny start budowy S19 to 4-5 lat a wtedy PiS-lamu już nie będzie.

  Zgłoś nadużycie Swetru środa, 21, grudzień 2016 13:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?