• wtorek, 27, październik 2009 14:49
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

alt15 października w Zespole Szkół w Iwoniczu spotkali się przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, radni, członkowie Podkarpackiego i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, nauczyciele, dyrektorzy i młodzież na „Sportowym podsumowaniu roku szkolnego 2008/2009”.

Rok ten był bardzo udany dla uczniów szkół powiatu krośnieńskiego. Startowali oni w zawodach odbywających się zgodnie z Kalendarzem PWSZS w Rzeszowie odnosząc wiele sukcesów na arenie województwa czego dowodem są liczne medale oraz wysoko punktowane miejsca.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej odbyło się 17 zawodów powiatowych, w których startowało około 1050 dzieci i młodzieży. Zwycięzcy reprezentowali swoje szkoły, gminy oraz powiat na arenie województwa. Miniony rok był wyjątkowy dla uczniów SP z Krościenka Wyżnego. Srebrny medal uzyskany  w tenisie stołowym chłopców  oraz  dwa szóste miejsca w piłce ręcznej chłopców oraz unihokeju chłopców świadczą o znakomitej pracy w  szkole.

Udanie startowali także siatkarze i siatkarki z Korczyny .Obie drużyny wywalczyły 6 miejsce. Rok szkolny zamknął sukces dzieci z Posady Górnej, które w konkursie „Baw się z nami” zajęły również 6 miejsce. Łącznie uczniowie szkół podstawowych zdobyli 7 medali.

Klasyfikacja najlepszych szkół podstawowych Powiatu Krośnieńskiego przedstawia się następująco:

I miejsce  Krościenko Wyżne (w województwie 22.);

II miejsce  Lubatowa (w woj.31.);

III miejsce  Korczyna (w woj. 33.).

W Gimnazjadzie odbyło się 14 zawodów w których uczestniczyło około 900 zawodników i zawodniczek. Gimnazjaliści rozpoczęli swoje starty bardzo udanie. Uczeń klasy I  Gimnazjum  w Rogach  Szymon Szczepanik zdobył złoty medal w biegu na 1000m podczas Wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych. Spory sukces odnieśli tenisiści stołowi z Gimnazjum w Iskrzyni,  którzy z finału wojewódzkiego w Gogołowie  przywieźli  brązowy medal. Najwięcej medali, bo aż 5  zdobyli narciarze biegowi.

W kategorii dziewcząt srebrny medal drużynowo wywalczyły zawodniczki z Klimkówki, natomiast brązowy zawodniczki z Jedlicza. W kategorii chłopców srebro drużynowo zdobyli narciarze z Jedlicza natomiast brąz narciarze z Lubatowej. Indywidualnie srebrny medal zdobył Dawid Bril z Jedlicza. Łącznie zawodnicy szkół Gimnazjalnych zdobyli 7 medali.

A oto najlepsze szkoły gimnazjalne powiatu krośnieńskiego:

I miejsce. Lubatowa (w woj.17);

II miejsce Jedlicze (w woj. 23);

III miejsce Iskrzynia (w woj. 53).

W Licealiadzie odbyło się 11 zawodów powiatowych w których uczestniczyło około 550 zawodniczek i zawodników. Sukcesy osiągali głównie uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu, którzy po raz kolejny zaznaczyli swoje miejsce wśród najlepszych szkół województwa podkarpackiego.

A oto 3 najlepsze szkoły ponadgimnazjalne powiatu krośnieńskiego, które w roku 2008/09 osiągnęły najlepsze wyniki sportowe:

I miejsce ZS w Iwoniczu (w woj. 5);

II miejsce MZSP w Miejscu Piastowym ( w woj. 76);

III miejsce ZSGH w Iwoniczu-Zdroju (w woj. 92).

Spotkania z okazji sportowego podsumowania roku stały się tradycją i jak zapewniają organizatorzy na pewno będą kontynuowane. Udział młodzieży w zawodach oraz organizacja imprez sportowych jest możliwa dzięki zrozumieniu i wsparciu finansowemu przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, w imieniu PSZS i wszystkich miłośników sportu serdeczne podziękowania złożył Tomasz Staroń.