Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Powiatowy Dzień Edykacji 2019

Powiatowy Dzień Edykacji 2019 Fot. Powiat Krośnieński

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta krośnieński Jan Pelczar nagrodził nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w roku szkolnym 2018/2019 oraz wręczył stypendia wyróżniającym się uczniom.

REKLAMAPowiatowe obchody tego święta odbyły się 10 października w Zespole Szkół w Iwoniczu z udziałem zaproszonych gości: parlamentarzystów, radnych Sejmiku Województwa Podkarpackiego, przedstawicieli Powiatu Krośnieńskiego, gminy Iwonicz Zdrój, gminy Rymanów, dyrektorów szkół, placówek kulturalnych, nauczycieli oraz młodzieży szkolnej.

W podziękowaniu za codzienny trud i poświęcenie starosta przyznaje nagrody nauczycielom i pedagogom. W tym roku uhonorowano 11 osób ze szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński. Listy gratulacyjne i kwiaty nagrodzonym nauczycielom wręczali poseł na Sejm Piotr Babinetz i starosta Jan Pelczar, który wręczył także list gratulacyjny dla dyrektora Zespołu Szkół w Jedliczu Mariusza Kielara, uhonorowanego Nagrodą Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Święto Edukacji jest również doskonałą okazją, by wyróżnić najlepszych uczniów, którzy wykazują się wysokimi wynikami w nauce, na olimpiadach, konkursach lub osiągnięciami sportowymi. Stypendia mają motywować młodych ludzi do rozwoju swoich uzdolnień i rozwijania pasji. W roku szkolnym 2018/2019  (II semestr) stypendia otrzymało 57 uczniów. Listy gratulacyjne młodzieży wręczali wicestarosta Andrzej Guzik, poseł Stanisław Piotrowicz i radna Sejmiku Wojewódzkiego Joanna Bril.

Spotkanie uświetnił montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Jedliczu pod kierunkiem Grażyny Twardzik oraz występ  uczniów z Zespołu Szkół w Iwoniczu, którzy zatańczyli ognistego Krakowiaka i duetu Martyny Wierzbickiej i Igora Krawca.

Podsumowując spotkanie starosta Jan Pelczar jeszcze raz pogratulował wszystkim nagrodzonym i przekazał słowa uznania i podziękowania dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji. Do życzeń dołączyli się także posłowie Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz.

Nagrodzeni nauczyciele: Jolanta Bajgier (ZS w Jedliczu), Agnieszka Budzyńska (ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu),  Katarzyna Farbaniec (DWD  w Rymanowie - Zdroju), Halina Gazda (ZSGH w Iwoniczu - Zdroju), Marta Górka (LO w Jedliczu), Dorota Krzanowska (PPP w Miejscu Piastowym), Joanna Półchłopek (ZS w Iwoniczu), Małgorzata Rybczyńska (PPP Nr1 w Krośnie), Anna Sozańska (PPP Nr 1 w Krośnie), Barbara Ślączka (ZSGH w Iwoniczu - Zdroju), Paweł Zygmunt (ZS w Jedliczu).

(eb)
Fot. Powiat Krośnieński

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj