Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Miejscowości w gminie Wojaszówka połączone nowymi chodnikami

Miejscowości w gminie Wojaszówka połączone nowymi chodnikami Fot. Gmina Wojaszówka

Zakończyła się inwestycja budowy dwóch odcinków chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej DW 990 Krosno - Frysztak, w miejscowości Przybówka oraz łącznika na trasie Bajdy - Ustrobna.

REKLAMAW ramach przeprowadzonej inwestycji łącznie powstało ponad 413 metrów nowego chodnika. Zadanie wykonano w strategicznych miejscach, gdzie z uwagi na znaczne natężenie ruchu drogowego ścieżki dla pieszych były niezbędne.

- W miejscowości Przybówka powstało ponad 189 metrów chodnika, zapewniając tym samym bezpieczne dojście mieszkańców do przystanku autobusowego oraz stacji PKP. Równie istotną inwestycją była budowa chodnika w miejscowościach Ustrobna i Bajdy. Nowopowstały chodnik to ostatni brakujący łącznik kończący ciąg między Ustrobną, Bajdami i Wojaszówką wzdłuż drogi wojewódzkiej. Powstałe chodniki zapewniają bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza młodzieży, w drodze do szkoły, kierującej się w stronę boiska sportowego Orlik w miejscowości Bajdy oraz wszystkim poruszającym się w kierunku Urzędu Gminy czy przychodni zdrowia. Koszt wykonania tego odcinka chodnika to 219 555,00 zł, a środki na ten cel pochodzą z budżetu Gminy Wojaszówka - informuje Sławomir Stefański, wójt Gminy Wojaszówka.

W ramach prac wykonano ścieżkę z kostki brukowej, barierki dla pieszych oraz umocnienia poboczy. Chodniki wykonano przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Ogólny koszt realizacji obu inwestycji to kwota 314 555,00 złotych, z czego 95 000,00 zł stanowi uzyskana dotacja.

- Była to bardzo długo oczekiwana i potrzebna inwestycja, którą rozpoczęto już w 2002 roku i do tej pory wspólnymi siłami oraz środkami finansowymi Gminy Wojaszówka oraz Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wykonano ponad 7320 m bezpiecznego ciągu dla pieszych, która kosztowała przeszło 5 mln złotych - podkreśla Sławomir Stefański.

red.

3 komentarzy

 • kierowca

  W Głowience wybudowano chodnik wzdłuż drogi Krosno -Iwonicz i do połączenia z chodnikiem we Wrocance zabrakło 200 m więc piesi wchodzą na jezdnię a natężenie ruchu jest duże. Kto odpowiada za taką bezmyślność i narażanie ludzi gdy te 200m można zrobić niewielkim nakładem kosztów, czy musi ktoś zginąć?.

  Zgłoś nadużycie kierowca czwartek, 30, styczeń 2020 21:25 Link do komentarza
 • Alex

  Nie do nieba tylko dla zajęcy

  Zgłoś nadużycie Alex czwartek, 30, styczeń 2020 12:40 Link do komentarza
 • wolf

  Chodnik do nieba - nikomu nie potrzebny

  Zgłoś nadużycie wolf środa, 29, styczeń 2020 14:03 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj