Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek (6 kwietnia) rano o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich są trzy przypadki z Podkarpacia. W ciągu ostatnich 48 godzin zmarły na Podkarpaciu dwie osoby.

REKLAMA99 nowych zakażeń w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego.

Dotychczas na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 152 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 9 osób wyzdrowiało. Odnotowano łącznie 6 zgonów. W sobotę, 5 kwietnia zmarła pacjentka w starszym wieku w szpitalu w Przemyślu. 6 kwietnia zmarł pacjent w starszym wieku w szpitalu w Łańcucie.

Pacjentka z Przemyśl, przyjęta 4 kwietnia na Oddział Zakaźny Szpitala, zmarła 5 kwietnia. - Przyczyną zgonu 86-latki było zakażenie COVID-19 z ostrą niewydolnością oddechową. Kobieta miała choroby współistniejące - nadciśnienie tętnicze - poinformował Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

- Zmarł 74-letni pacjent z powiatu leżajskiego. Pomimo intensywnego leczenia narastały objawy niewydolności oddechowo-krążeniowej. Pacjent zmarł w dniu 6 kwietnia 2020 r. Przyczyną zgonu pacjenta było zakażenie COVID-19 - poinformował jednoimienny szpital w Łańcucie.

Podkarpacie - 3  nowe potwierdzone przypadki COVID-19 to:
- starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (izolacja),
- starsza kobieta z powiatu przeworskiego (hospitalizacja),
- kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja).

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na Podkarpaciu wykonano 3431 testów.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 4201/98 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj