Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Studnie głębinowe, wiercenie studni - co musisz wiedzieć

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Posiadanie własnego ujęcia wody w postaci studni głębinowej to nie tylko rozwiązanie w przypadku braku dostępności sieci wodociągowej. Warto zdecydować się na własną studnie głębinową nawet jeśli planuje się podłączenie do lokalnej sieci wodociągowej.

REKLAMADla kogo studnie głębinowe
Studnie głębinowa to dobre rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw przemysłowych. Przyłącz do lokalnej sieci wodociągowej możliwy jest zazwyczaj dopiero po ukończeniu budowanego domu czy też innej inwestycji budowlanej. Dostęp do wody potrzebny jest już przy samej budowie.

Zalety posiadania studni głębinowej
Posiadanie własnej studni głębinowej przydomowej jak i przemysłowej niesie wiele korzyści. Największą zaletą posiadania własnej studni głębinowej jest przede wszystkim jakość wody.

Studnie głębinowe czerpią wodę z warstw wodonośnych. Co to oznacza w praktyce? Między warstwą wodonośną, a górną powierzchnią gruntu występuje wiele warstw filtracyjnych, większość z nich to warstwy nieprzepuszczalne, dzięki temu woda ze studni głębinowej jest mniej narażona na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Kolejną zaletą własnej studni jest oszczędność, jedynym kosztem użytkowania studni głębinowej jest energia elektryczna zasilająca pompę. Są to zdecydowanie mniejsze koszty w porównaniu z wodociągami.

Niezależność, to kolejna zaleta własnej studni. Posiadając własną studnie głębinową możesz czuć się niezależny, nie musisz martwić się o brak wody, wahania ciśnienia czy innymi problemami pojawiającymi się e sieciach wodociągowych. Posiadanie studni na terenie inwestycji zapewni nam również niezawodność i wydajność w ujęciu wody, a także bezpieczeństwo samej instalacji.

Co musisz wiedzieć przed wierceniem studni
Jeżeli podjęliśmy już decyzję o posiadaniu własnej studni głębinowej warto powierzyć to wiercenie profesjonalnej firmie, jak np. uznanej i doświadczonej podkarpackiej firmie Ekowiert.

Przed rozpoczęciem odwiertów pod studnie, firma przeprowadza profesjonalną analizę i wycenę planowanej inwestycji.

Dokładnie przeprowadzona analiza oraz badania geologiczne pozwalają na określenie kluczowych aspektów studni, takich jak głębokość odwiertu, długość filtra, głębokość posadowienia filtra i średnicy rur. Podstawowe badania geologiczna umożliwiają określenie budowy geologicznej oraz warunków hydrologicznych na danym obszarze oraz występowanie warstw wodonośnych, które są podstawą lokalizacji i umiejscowienia studni.

Ekowiert oferuję lokalizację poziomów wodonośnych przy użyciu map hydrogeologicznych, własnej bazy danych, a także doświadczenia radiestety. Dzięki temu zastosowaniu firma może precyzyjnie i dokładnie dokonać analizy dostępności wody.

Lokalizacja studni głębinowej - przepisy
Przy lokalizacji studni najważniejszym kryterium jest uwzględnienie dostępność warstwy wodonośnej oraz bezkolizyjność, a także odległość od możliwych źródeł zanieczyszczeń.

Ważne, aby pamiętać aby odwierty pod studnie były realizowane zgodnie z przepisami rozporządzenia ministerialnego, które określa minimalne odległości od takich obiektów jak: granica działki, rów przydrożny, szambo czy też kanalizacja.

Zgodnie z rozporządzeniem ujęcie wody musi być co najmniej:
- 5 m od granicy działki;
- 7,5 m od osi rowu przydrożnego;
- 15 m od zbiornika gromadzenia nieczystości;
- 30 m od najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeśli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód;

Ile kosztuje wiercenie studni głębinowej
Na koszt wiercenia studni głębinowej wpływa wiele różnych czynników, przede wszystkim warunki gruntowo-wodne. W zależności od tego jak płytka jest warstwa wodonośna i im większa jest jej wydajność, tym oczywiście koszty studni głębinowej będą mniejsze. Koszt realizacji każdej studni może być inny, wszystko determinują powyższe czynniki opisane w analizie i wycenie kosztów.

Warunki każdej realizacji oraz wycena powinny być dostosowane indywidualnie do każdej inwestycji.

Wiercenie studni głębinowych na Podkarpaciu
Jeżeli są Państwo zainteresowani posiadaniem własnej studni głębinowej zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnych firm specjalizujących się w odwiertach głębinowych działających na Podkarpaciu, takich jak np. Ekowiert.

Firma realizuje zlecenia w województwach w podkarpackim, a także małopolskim, w szczególności powiat Krosno, Jasło, Sanok.

Decydując się na ofertę firmy Ekowiert mogą Państwo liczyć na profesjonalne podejście do realizacji inwestycji, solidność, staranność i wysoką kultura pracy. Wykwalifikowana kadra posiada wieloletnie doświadczenie w wierceniu studni głębinowych.

W bogatej ofercie firmy znajdą Państwo szeroki zakres usług związanych ze studniami głębinowymi, od wiercenia studni, zabudowy studni, a także pompowania oczyszczającego i konserwacji studni.

Ekowiert wykonuje odwierty w każdym terenie, nie stanowi problemu przewiercenie się nawet przez najtwardsze pokłady skalne. Odwierty pod studnie wykonywane są niezależnie od pory roku. Odwierty pod studnie wykonywane są metodą tradycyjną na płuczkę wodną jak również za pomocą młotka dolnego na sprężone powietrze udarowo-obrotowo.Zainteresowanych odsyłamy do kontaktu z firmą.
EKOWIERT - studnie głębinowe | Łajsce 176, 38-204 Tarnowiec | www.ekowiert.com | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | +48 790 640 166

art. sponsorowany

1 komentarz

  • Studzienna

    No ale przykładowo to ile to jest na metr głębokości 100zł czy 500 zł czy wreszcie 1000zł - oto jest pytanie ?

    Zgłoś nadużycie Studzienna czwartek, 28, maj 2020 20:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj