Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Most w Rogach oddany do użytku przed terminem

Most w Rogach oddany do użytku przed terminem Fot. Powiat Krośnieński

Dobiegł końca remont mostu w Rogach w ciągu drogi powiatowej nr 1976R Krosno - Rogi - Iwonicz. Inwestycja została zrealizowana  cztery miesiące przed planowanym terminem.

REKLAMAOdbiór techniczny odbył się 4 czerwca 2020 r.

- Most w Rogach wymagał pilnego remontu, był w złym stanie technicznym, stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu, zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych, ponieważ był wąski i nie było na nim chodnika. Dzięki środkom z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych udało się zrealizować inwestycję. Jest to niezwykle ważny ciąg komunikacyjny łączy drogę krajową DK 19 z drogą krajową DK 28. Ponadto stanowi dojazd do uzdrowisk Iwonicz-Zdrój i Rymanów-Zdrój - powiedział starosta Jan Pelczar.

Zakres inwestycji obejmował m.in. remont płyty pomostu, remont podpór, konstrukcji nośnej, chodnika oraz nawierzchni bitumicznej na moście i w obrębie dojazdów. Po remoncie zmieniły się parametry techniczne obiektu. Długość całkowita wynosi 23,72 m, szerokość 9,99 m, szerokość jezdni to 2 x 2,75 m, natomiast szerokość chodnika 1,5 m. Nośność mostu została zwiększona do 40 ton. Poszerzona została również jezdnia do 6 m i chodnik  do szerokości 2 m.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu mostu przez księdza proboszcza Marka Siedleckiego z parafii Rogi przyszedł czas na podsumowanie inwestycji. Słowa podziękowania przekazał starosta Jan Pelczar zarówno wykonawcy za szybkie zrealizowanie zadania jak i osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Z kolei wicestarosta Andrzej Guzik podziękował przedstawicielom gminy Miejsce Piastowe za wsparcie finansowe, zwracając uwagę że w gminie jest jeszcze wiele pilnych inwestycji do zrealizowania.

Wartość całkowita inwestycji wyniosła 1 310 878 zł, z tego 100 tys. zł przekazała gmina  Miejsce Piastowe.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta krośnieński Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik, dyrektor  etatowy członek zarządu Powiatu Monika Subik, radny Powiatu  Tomasz Sieniawski, wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik, zastępca wójta Magdalena Hec - Mrozek, przewodniczący rady Gminy Wiesław Habrat, wiceprzewodniczący Rady Gminy Janusz Lenik, inspektor nadzoru Ryszard Kalisz i przedstawiciele wykonawcy, którym był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

Ewa Bukowiecka
Fot. Powiat Krośnieński

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj