Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Masz problem z cyfrową telewizją naziemną? Na Suchej Górze trwają prace konserwacyjne

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Freepik.com

Trwają prace modernizacyjno-remontowe na wieży radiowo-telewizyjnej w Radiowo Telewizyjnym Centrum Nadawczym Sucha Góra. Przez kilka miesięcy mieszkańcy Krosna i regionu mogą obserwować nieznacznie pogorszenie jakości sygnału.

REKLAMAJak informuje firma Emitel (operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce), w związku z trwającymi pracami, emisje programów telewizyjnych oraz radia cyfrowego prowadzone są z wykorzystaniem zastępczego systemu antenowego. Może to powodować nieznacznie pogorszenie jakości sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8 oraz radia cyfrowego DAB+.

Prace rozpoczęły się 20 lipca. Okresowa konserwacja i modernizacja konstrukcji oraz urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych pozwala na wyeliminowanie ryzyka poważnych awarii i utraty możliwości odbioru sygnałów radia i telewizji, a przez to na utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług.

- Zakończenie prac planowane jest na 16 listopada 2020 roku - w związku z ewentualnymi niedogodnościami, mogącymi w tym czasie występować, prosimy widzów oraz radiosłuchaczy o wyrozumiałość - informuje Emitel.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze RTCN Rzeszów/Sucha Góra oddane zostało do użytku w sierpniu 1962 roku. Centrum emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 900 tysięcy mieszkańców Podkarpacia, kiedyś w systemie analogowym, a obecnie cyfrowym.

(rdn)

1 komentarz

  • Marekx

    Zgodnie z decyzją KE część pasma obecnie wykorzystywanego przez telewizję naziemną zostanie przeznaczone na rozwój telefonii komórkowej w standardzie 5G. Powoduje to konieczność zwolnienia pasma 700 MHz oraz reorganizację multipleksów telewizji naziemnej. Proces ten jest nazywany refarmingiem częstotliwości. Nadawanie naziemnej telewizji przeniesiono na inne pasma. Informacje zamieścił Emitel - spółka odpowiedzialna za sieć DVB-T w Polsce.

    Zgłoś nadużycie Marekx poniedziałek, 27, lipiec 2020 08:01 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj