Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pomóż szpitalowi w Sanoku. Trwa zbiórka na remont oddziału dziecięcego

Pomóż szpitalowi w Sanoku. Trwa zbiórka na remont oddziału dziecięcego Fot. archiwum Oddziału Dziecięcego w sanockim szpitalu

Dzieci nie wiedzą co to polityka, nie muszą rozumieć problemów świata dorosłych, ale my jako dorośli musimy zrozumieć jedno: dzieci są naszą przyszłością a naszym obowiązkiem jest dbać o nie jak najlepiej potrafimy.

REKLAMASanocki szpital zapewnia opiekę medyczną nie tylko dla dzieci z Sanoka i powiatu sanockiego, ale i całych Bieszczadów. Rocznie na sanockiej pediatrii hospitalizowanych jest średnio około 1200 małych pacjentów. Personel pediatrii angażuje całe serce, aby szpitalny oddział był dla nich miejscem jak najbardziej przyjaznym.

- Ogromne problemy finansowe, z jakimi obecnie boryka się szpital, nawet w najmniejszym stopniu nie mogą wpłynąć negatywnie na proces leczenia naszych pacjentów. Dzieci nie wiedzą co to polityka, nie muszą rozumieć problemów świata dorosłych, ale my jako dorośli musimy zrozumieć jedno: dzieci są naszą przyszłością, a naszym obowiązkiem jest dbać o nie jak najlepiej potrafimy. Jeżeli system staje się niewydolny, musimy za wszelka cenę radzić sobie w innych sposób - mówi Przemysław Galej, ordynator sanockiej pediatrii.


Fot. archiwum Oddziału Dziecięcego w sanockim szpitalu

W związku z koniecznością realizacji decyzji Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczącej spełnienia wymogów sanitarnych, na sanockiej pediatrii w trybie pilnym dokonać trzeba remontu oddziału. Sanepid nakazał wymianę kilkudziesięcioletniej, w znacznym stopniu zużytej, wykładziny pokrywającej cały korytarz i sale chorych dzieci.


Fot. archiwum Oddziału Dziecięcego w sanockim szpitalu

- Pomimo, że pozyskaliśmy już część środków finansowych na ten cel, niestety sami nie udźwigniemy tego ciężaru. Potrzebujemy zaangażowania wszystkich, którym nie jest obojętne zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego dzieciom z naszego regionu - mówi ordynator.

Aby wymienić wykładzinę w całym oddziale brakuje 25 tysięcy złotych. - Wymiana wykładziny to konieczność, aby nasz oddział spełniał aktualnie obowiązujące wymogi sanitarne - informuje ordynator sanockiej pediatrii i apeluje o wsparcie.
- Każdy grosz, każda złotówka przekazana przez darczyńców na ten cel zostanie w stu procentach wykorzystana dla dobra dzieci. Wszyscy możemy zjednoczyć wspólnie siły i zacząć jak najszybciej walczyć w słusznej sprawie, jaką jest przeprowadzenie remontu Oddziału Dziecięcego w Sanoku. Z góry dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę!

 

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj