Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Marian Wieleżyński bohaterem najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw

28 lipca w Jaśle odbyła się plenerowa projekcja filmu "Łukasiewicz Nafciarz Romantyk". Przed pokazem  jaślanie spotkali się z twórcami filmu. Gościem specjalnym był odtwórca głównej roli Ignacego Łukasiewicza Mariusz Bonaszewski. Bogdan Miszczak, producent filmowy zdradził najbliższe plany produkcyjne Telewizji Obiektyw z Krosna.

REKLAMAZdjęcia do nowej produkcji rozpoczną się już pod koniec sierpnia. Dokument fabularyzowany poświęcony będzie Marianowi Wieleżyńkiemu, który był nie tylko pionierem światowego gazownictwa, ale także założycielem pierwszej na świecie firmy opartej na akcjonariacie pracowniczym.

"Wieleżyński - alchemik ze Lwowa" powstaje w ramach cyklu "Wizjonerzy Naftowej Ziemi Obiecanej". Bohaterem pierwszego filmu z tego cyklu był twórca przemysłu naftowego - Ignacy Łukasiewicz.

Reżyserem najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw będzie Mariusz Bonaszewski, który jednocześnie wcieli się w postać syna Mariana Wieleżyńskiego-Leszka. Scenariusz napisała Małgorzata Sobieszczańska.

Za zdjęcia do filmu odpowiada Mariusz Konopka.

Głównym Sponsorem filmu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj