Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W Rymanowie-Zdroju powstanie szpital dla chorych na COVID-19

W Rymanowie-Zdroju powstanie szpital dla chorych na COVID-19 Fot. archiwum UZDROWISKO RYMANÓW S.A.

W Rymanowie-Zdroju powstanie szpital przeznaczony dla osób zakażonych koronawirusem. Trafią do niego pacjenci, których stan nie wymaga podłączenia do respiratorów. Dostępna będzie tlenoterapia. W szpitalu docelowo ma powstać 100 łóżek. Pierwsze przyjęcia rozpoczną się 2 listopada.

REKLAMAZgodnie z decyzją Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, 2 listopada 2020 r. "Uzdrowisko Rymanów" S.A. zostało zobowiązane do utworzenia łóżek dla 40 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Działania podejmowane są w ramach realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Oddział szpitalny zlokalizowany będzie w budynku "Zimowit", Centrum Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej (ul. Zdrojowa 48). Wszyscy pacjenci będą mieli dostęp min. do tlenoterapii, zapewniona również będzie specjalistyczna opieka kadry zarówno lekarskiej jak i pielęgniarskiej.

- Docelowo chcemy aby na naszym oddziale możliwość leczenia znalazło minimum 100 chorych i na taką ilość się przygotowujemy. Sądzimy, że ten poziom zostanie osiągnięty najpóźniej do 6 listopada - mówi dr Iwona Olejnik, prezes zarządu "Uzdrowisko Rymanów" S.A.

Stronę finansowa funkcjonowania szpitala zabezpiecza Narodowy Fundusz Zdrowia.

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj