KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Rymanowie-Zdroju powstanie szpital dla chorych na COVID-19

  • autor: Redakcja
  • środa, 28, październik 2020 22:31
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
W Rymanowie-Zdroju powstanie szpital dla chorych na COVID-19 Fot. archiwum UZDROWISKO RYMANÓW S.A.

W Rymanowie-Zdroju powstanie szpital przeznaczony dla osób zakażonych koronawirusem. Trafią do niego pacjenci, których stan nie wymaga podłączenia do respiratorów. Dostępna będzie tlenoterapia. W szpitalu docelowo ma powstać 100 łóżek. Pierwsze przyjęcia rozpoczną się 2 listopada.

REKLAMA


Zgodnie z decyzją Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, 2 listopada 2020 r. "Uzdrowisko Rymanów" S.A. zostało zobowiązane do utworzenia łóżek dla 40 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Działania podejmowane są w ramach realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Oddział szpitalny zlokalizowany będzie w budynku "Zimowit", Centrum Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej (ul. Zdrojowa 48). Wszyscy pacjenci będą mieli dostęp min. do tlenoterapii, zapewniona również będzie specjalistyczna opieka kadry zarówno lekarskiej jak i pielęgniarskiej.

- Docelowo chcemy aby na naszym oddziale możliwość leczenia znalazło minimum 100 chorych i na taką ilość się przygotowujemy. Sądzimy, że ten poziom zostanie osiągnięty najpóźniej do 6 listopada - mówi dr Iwona Olejnik, prezes zarządu "Uzdrowisko Rymanów" S.A.

Stronę finansowa funkcjonowania szpitala zabezpiecza Narodowy Fundusz Zdrowia.

  • autor: Redakcja

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?