KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ratunek dla iwonickiego Belwederu

  • autor: Piotr Dymiński
  • poniedziałek, 07, czerwiec 2021 22:40
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Belweder wybudowany w 1871 roku jest to dzieło i miejsce zamieszkania Karola Załuskiego, któremu zawdzięczamy koncepcję uzdrowiska Iwonicz-Zdrój. To niezwykły zabytek, niestety znajduje się w stanie zagrażającym jego istnieniu.

REKLAMA


By ratować zabytkowy obiekt  burmistrz zorganizował w styczniu spotkanie z udziałem właścicieli, potencjalnych inwestorów oraz przedstawicieli Urzędu Ochrony Zabytków.

Możliwość wsparcia finansowego dla ratowania zabytku zapowiedziała wtedy Beata Kot, Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Warunkiem jest wpis do rejestru zabytków.

- Dzisiaj, po kilku miesiącach oczekiwań, z wielką satysfakcją informujemy, że udało się zachęcić inwestora, specjalizującego się szczególnie w dziedzinie zabytków, do zakupu obiektu - komentuje burmistrz Witold Kocaj.

- Liczymy na to, że jego odbudowa i ponowne wykorzystanie, będzie możliwe już w najbliższym czasie. Informację o sprzedaży Belwederu otrzymaliśmy od syndyka, który reprezentował byłego właściciela obiektu. Ze swojej strony informujemy, że będziemy wspierać w działaniach nowego właściciela budynku, aby jak najszybciej odzyskał dawny blask - zapewnia burmistrz.

  • autor: Piotr Dymiński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?