KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Oliwia - pierwszą mieszkanką powiatu krośnieńskiego w 2022 roku

  • autor: Ewa Bukowiecka
  • środa, 05, styczeń 2022 14:00
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Oliwia - pierwszą mieszkanką powiatu krośnieńskiego w 2022 roku Fot. Powiat Krośnieński

W sobotę, 1 stycznia 2021 roku o godzinie 11.20 przyszła na świat pierwsza mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Dziewczynka urodziła się siłami natury w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. W chwili urodzenia ważyła 4350 g gramów i mierzyła 58 cm, otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Jest to trzecie dziecko Państwa Bernadetty i Bogumiła z Korczyny. W domu na Oliwię czeka siostra Wiktoria (7 lat) i brat Rafał (3,5 lat).

REKLAMA


Gratulacje oraz życzenia zdrowia, wytrwałości w nowej  roli życia złożył starosta krośnieński Jan Pelczar, który odwiedził szczęśliwych rodziców i wręczył talon o wartości 1000 zł na wyprawkę dla maluszka, pluszowego misia oraz kwiaty dla Mamy.

- To wyjątkowy dzień i wielka radość nie tylko dla rodziców, ale również całego społeczeństwa, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii - podkreślił starosta, przypominając, że Powiat od kilku lat wprowadził tradycję witania pierwszego mieszkańca lub mieszkanki.


Fot. Powiat Krośnieński

Życzenia w imieniu personelu szpitala złożył dyrektor krośnieńskiej lecznicy Piotr Czerwiński i położna Krystyna Krygowska, która podziękowała staroście za ufundowanie fotela do kangurowania, dzięki któremu rodzice wcześniaków mają bliższy kontakt ze swoim nowo narodzonym dzieckiem.

W ciągu trzech dni 2022 roku w krośnieńskim szpitalu urodziło się już sześcioro dzieci z powiatu krośnieńskiego (trzy dziewczynki i trzech chłopców).

  • autor: Ewa Bukowiecka

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?