KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rozpoczyna się remont DK19 w Babicy

  • autor: / źródło: GDDKiA
  • piątek, 07, październik 2022 13:36
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Rozpoczyna się remont DK19 w Babicy Fot. GDDKiA

W poniedziałek, 10 października rozpocznie się remont nawierzchni drogi krajowej nr 19 w Babicy. Prace remontowe potrwają do 15 listopada 2022 r.

REKLAMA


Zakres prac

Roboty prowadzone będą na odcinku Zarzecze - Babica, od skrzyżowania z droga powiatową 1405R Zarzecze - Tyczyn do skrzyżowania z drogą powiatową 1411R Babica - Lubenia (od km 207+300 do km 209+100).

Prace polegać będą na remoncie nawierzchni, poboczy i chodników i obejmą swoim zakresem wymianę warstw nawierzchni, remont poboczy i odnowienie oznakowania poziomego.

Szczegółowy zakres prac obejmie lokalne frezowanie nierówności nawierzchni i jej wyrównanie mieszanką mineralno-bitumiczną, wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno - asfaltowej (SMA) a także lokalną naprawę uszkodzeń konstrukcji nawierzchni - likwidacja przełomów. Naprawione i uzupełnione zostaną pobocza, naprawiona zostanie nawierzchnia z kostki na zatoce autobusowej i peronie zatoki, wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome.

W pierwszej kolejności wykonywane będzie wzmocnienie podbudowy na odcinkach przełomowych, a następnie układana będzie nawierzchnia, co planowane jest po 15. października br. Uzależnione jest to jednak w dużej mierze od warunków atmosferycznych.

Remont konieczny jest z uwagi na bardzo dużą degradację nawierzchni.  

Utrudnienia dla kierowców

W związku z prowadzonymi robotami, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na remontowanym odcinku DK19. W miejscu prowadzonych prac, będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie, ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania.

Wykonawcą prac jest firma Leszek Kochanowicz Firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna i spółka COLAS Polska. Koszt robót to ok. 2,5 mln zł.

  • autor: / źródło: GDDKiA

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?