KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kontrolowali sklepy z alkoholem

  • autor: KMP Krosno
  • piątek, 21, październik 2022 16:48
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Kontrolowali sklepy z alkoholem Fot. archiwum KMP Krosno

Policjanci we współpracy przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miejscu Piastowym, realizowali działania profilaktyczne "Alkohol - ograniczona dostępność". W ramach akcji sprawdzano miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych pod kątem przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

REKLAMA


Do 23 października potrwają policyjne działania związane z kampanią "Alkohol - ograniczona dostępność". Akcja realizowana jest wspólnie z przedstawicielami Miejskich i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie całego województwa podkarpackiego. Jej celem jest obniżenie poziomu dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży.

Kontrolujący sprawdzają, czy personel placówek handlowych stosuje się do zapisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości, wobec przedsiębiorców naruszających prawo, wyciągane są konsekwencje karne i administracyjne. Jedną z nich może być m.in. utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

W mijającym tygodniu krośnieńscy policjanci wraz z pracownikami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miejscu Piastowym, sprawdzali placówki handlowe na terenie kilku miejscowości gminy. W trakcie realizowanych działań nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

Podczas rozmów z personelem kontrolowanych placówek handlowych, policjanci uwrażliwiali na konieczność zabezpieczenia dzieci i młodzieży przed skutkami uzależnień. Podkreślali, że jednym z elementów profilaktyki uzależnień jest rygorystyczne stosowanie się sprzedawców do zapisów zawartych m.in. w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W ramach prowadzonych działań policjanci i gminni urzędnicy rozdawali również ulotki edukacyjno - informacyjne.

  • autor: KMP Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?