KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wojewoda Podkarpacki ma już zastępców

  • autor: / źródło: PUW
  • środa, 17, styczeń 2024 14:36
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Wojewoda Podkarpacki ma już zastępców Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek są od dzisiaj wicewojewodami podkarpackimi. Nominację odebrali z rąk wojewody - Teresy Kubas-Hul.

REKLAMA


Wojewoda przedstawiła swoich zastępców podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- To osoby doświadczone, bardzo dobrze przygotowane do pracy w urzędzie. Pierwszy podział obowiązków jest już gotowy, obaj wicewojewodowie otrzymali ode mnie konkretne zadania, którymi będą się zajmować. Oczywiście z biegiem czasu będzie on modyfikowany tak, aby nasza praca była efektywna i maksymalnie pożyteczna dla województwa i jego mieszkańców - mówi Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.     

Wiesław Buż jest absolwentem Wyższej Szkoły Społeczno-Gospodarczej w Tyczynie, gdzie studiował organizację i zarządzanie. To dyplomowany członek rad nadzorczych w jednoosobowych Spółkach Skarbu Państwa oraz spółkach z Udziałem Skarbu Państwa. Posiada bogate doświadczenie zdobyte m.in. w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie i spółdzielczości. W latach 2010-2019 zasiadał w Radzie Miasta Rzeszowa, w latach 2019-2023 był posłem na Sejm RP IX kadencji.

- Jako wicewojewoda będę odpowiedzialny między innymi za nadzór nad realizacją zadań Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w PUW oraz Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności  w Województwie Podkarpackim. Będę także nadzorował Wojewódzkie Inspektoraty: Farmaceutyczny, Inspekcji Handlowej i Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną - mówi wicewojewoda Wiesław Buż.

Drugi z nowych wicewojewodów - Paweł Bartoszek jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, gdzie ukończył studia na kierunku Handel i Marketing. Następnie studiował Organizację i Techniki Transportowe na Politechnice Radomskiej oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli. W 2023 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku Master of Business Administration. W latach 2014-2018 był starostą tarnobrzeskim. Ponadto pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu GS „SCh” w Trześni, był kierownikiem oczyszczalni ścieków Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach, pracował też jako wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Będzie wicewojewodą odpowiedzialnym za:

- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych,
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska,
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa,
- Wojewódzką Inspekcję Geodezyjną i Kartograficzną.

Będzie nadzorował pracę Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej, a w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim - Wydziały Środowiska i Rolnictwa oraz Nieruchomości.

- Do nowej pracy podchodzę z entuzjazmem. Tematyka, którą będę się zajmował jest mi bardzo dobrze znana. Liczę na bardzo dobrą współpracę z podlegającymi mi wydziałami i inspekcjami - mówi wicewojewoda Paweł Bartoszek.

Prywatnie lubi słuchać muzyki, gra na instrumentach klawiszowych, pasjonują go orkiestry symfoniczne. Interesuje się także polityką i motoryzacją.

  • autor: / źródło: PUW

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?