KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Region: Budowa kolektora sanitarnego coraz bliżej zakończenia

  • autor: Wioletta Zimmermann-Szubra, (KHK)
  • czwartek, 02, maj 2024 08:59
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Region: Budowa kolektora sanitarnego coraz bliżej zakończenia Fot. KHK

Trwają intensywne prace przy budowie kolektora kanalizacji sanitarnej odprowadzającego ścieki z miejscowości Wietrzno do Głowienki, a następnie do Oczyszczalni ścieków w Krośnie. Inwestycja realizowana jest przez Krośnieński Holding Komunalny we współpracy z gminą Dukla i ma na celu ochronę ujęcia wody w Szczepańcowej oraz prawidłowe zagospodarowanie ścieków z terenu aglomeracji Dukla.

REKLAMA


Budowany kolektor będzie odprowadzał ścieki sanitarne z miejscowości Cergowa, Nadole, Jasionka, Teodorówka, Równe, Zboiska, Wietrzno i Dukla do istniejącej kanalizacji w Głowience, skąd poprzez istniejącą kanalizację ścieki odprowadzane będą do krośnieńskiej oczyszczalni.

Prace budowlane są mocno zaawansowane, a realizowana inwestycja jest coraz bliżej końca. W gminie Dukla prowadzone są prace na tłoczni ścieków w miejscowości Wietrzno, a Krośnieński Holding Komunalny realizuje etap związany z montażem kanalizacji tłocznej i grawitacyjnej, a także z odtworzeniem blisko 2-kilometrowego odcinka ulicy Nadrzecznej we Wrocance.

- Aktualnie prace prowadzone są w miejscowości Wrocanka. Roboty montażowe przy budowie kanalizacji tłocznej są wykonane w ok. 95% i pozostaje do wykonania uzbrojenie technologiczne komór na całości tego rurociągu. Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się również położyć nową nawierzchnię na ulicy Nadrzecznej - mówi Marcin Kilar, kierownik Wodociągów Krośnieńskich.

- Poza tym kanalizacja grawitacyjna jest już ułożona w ok. 50%. Do wykonania pozostał jeszcze jej odcinek w miejscowości Głowienka oraz włączenie do istniejącej tam infrastruktury - dodaje kierownik Wodociągów Krośnieńskich.

Istotnym etapem inwestycji jest przewiert pod rzeką Jasiołka we Wrocance, który pozwoli spiąć rurociąg w całość, a do którego przygotowuje się obecnie wykonawca budowy, czyli Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego „Machnik”.

- Inwestycja realizowana przez naszą spółkę ma zabezpieczyć ujęcie wody w Szczepańcowej, które znajduje się poniżej wylotu oczyszczonych ścieków z oczyszczalni w Dukli. Dzięki budowie kolektora sanitarnego Wietrzno-Głowienka i przekierowaniu ścieków do krośnieńskiej oczyszczalni gmina Dukla nie będzie rozbudowywać ani budować nowej oczyszczalni ścieków. Finalizacja inwestycji jest coraz bliżej końca - mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Termin zakończenia prac upływa 30 czerwca br.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków WFOŚIGW w Rzeszowie.

  • autor: Wioletta Zimmermann-Szubra, (KHK)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?