Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

"OBWODNICA": będą dwa nowe mosty, przebudują także skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego

"OBWODNICA": będą dwa nowe mosty, przebudują także skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego Fot. archiwum UMK

Miasto uzyskało dodatkowe środki na przebudowę tak zwanej krośnieńskiej "obwodnicy" (DK nr 28). Podpisany 30 kwietnia aneks do umowy o dofinansowanie zwiększa dofinansowanie o 16 mln zł. Poszerza też zakres inwestycji o przebudowę skrzyżowania ulic Grodzkiej i Wyszyńskiego z krajową "dwudziestką ósemką" oraz budowę dwóch mostów na Lubatówce.  Trwają uzgodnienia, dzięki którym możliwe byłoby dalsze poszerzenie zakresu prac.

REKLAMA- Zgodnie z podpisanym aneksem, dofinansowanie projektu wzrosło o 16 mln zł i wynosi obecnie 123 720 267,12 zł - mówi Prezydent Krosna Piotr Przytocki - Dzięki temu możliwa będzie przebudowa skrzyżowania ulic Grodzkiej - Wyszyńskiego z drogą krajową i budowa dwóch mostów na Lubatówce, a więc część tzw. V etapu - dodaje prezydent.

Na V etap składa się, poza wspomnianym skrzyżowaniem i mostami,  dobudowa drugiej jezdni od przejścia dla pieszych łączącego osiedle przy ul. Piastowskiej z Cmentarzem do myjni samochodowej  przy ul. Podkarpackiej, przebudowa skrzyżowania DK 28 z ul. Lwowską, budowa skrzyżowania z planowaną "drogą G".


- W chwili obecnej trwają końcowe uzgodnienia w tej sprawie. Jeśli przebiegną pomyślnie zrealizujemy V etap w całości - dodaje Prezydent. Oznacza to, że końcem 2015 roku przejazd przez niemal całe miasto będzie możliwy drogą czteropasmową.

Na stronach urzędu (BIP UM Krosna) ukazało się (2.06) ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na realizację V etapu przebudowy drogi krajowej nr 28. W wyniku przeprowadzonego przetargu wybrana została oferta Konsorcjum firm: Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o. o. (Lider konsorcjum) i Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie S.A. (Partner).

Dokumentacja przetargowa będzie teraz sprawdzana przez Urząd Zamówień Publicznych. Jeśli kontrola ta przebiegnie pomyślnie, zostanie podpisana umowa Miasta z Wykonawcą. Być może uda się, aby nastąpiło to jeszcze w czerwcu br.

Tak zwana krośnieńska “obwodnica" to odcinek Drogi Krajowej nr 28 przebiegający przez Krosno. Aktualnie jest jedna z głównych ulic miasta. Jej przebudowa jest realizowana w ramach projektu pn. Przebudowa i rozbudowa obwodnicy miasta Krosna w ciągu drogi krajowej nr 28 na odcinku od km 226+594 do km 237+962 wraz z dobudową drugiej jezdni, realizowanego w ramach działania 8.2: Drogi krajowe poza siecią TEN-T priorytetu VIII: Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Umowę na realizację 1 etapu podpisano w połowie października ubiegłego roku: Rozbudowa "średnicówki" - podpisano umowę

umk/pd

  • autor: umk/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj