Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Rok 2011 to rok Wolontariatu

Wolontariat to bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno- koleżeńsko- przyjacielskie. (def. Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu) Ta aktywność na rzecz innych ma różne oblicza, i formy, istnieje wiele instytucji skupiających wokół siebie wolontariuszy.

alt

Rok 2011 został ogłoszony EUROPEJSKIM ROKIEM WOLONTARIATU
Wolontariat przynosi korzyści całemu społeczeństwu i buduje więzi między jego członkami. Dla samych wolontariuszy jest okazją, aby zrobić coś dla społeczeństwa i zdobyć nowe umiejętności. Może przybierać rozmaite formy − pomocy w ośrodku sportowym, szkole, szpitalu czy organizacji charytatywnej. Aktualnie około 20 proc. Europejczyków poświęca swój czas na tego rodzaju działania. (źródło http://ec.europa.eu/)

Jedna z naszych propozycji jest WOLONTARIAT SUDENCKI Zapraszamy więc do aktywności! Studenci z Jasła, Krosna i okolic już zaczęli działać! Tematyka zajęć jest bardzo różna od sportowych, przez artystyczne, aż po matematyczno-fizyczne, które zmuszają do główkowania, nie tylko dzieciaki:) Studencie pomyśl o wakacjach. Aby dołączyć do programu wystarczy być studentem oraz zalogować się na stronie www.projektor.org.pl od tego momentu mamy dostęp do kilku tysięcy szkół, w których możemy przeprowadzić projekt edukacyjny. Studenci mogą wykazać się na projektach systematycznych i wakacyjnych w ramach PROJEKTORA. Program ten umożliwia realizację projektów systematycznych na terenie Podkarpacia a wakacyjnych na terenie całej Polski. A co najważniejsze jako jeden z nielicznych nie naraża nas na koszty. Kwoty wydane na dojazd do miejscowości, w której znajduje się szkoła są zwracane. Ponadto na projektach wakacyjnych mamy zapewniony nocleg i wyżywienie.

alt

Jest to wspaniały- bo sprawdzony przez wielu - pomysł na spędzenie wakacji i połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Wcześniej jednak musimy znaleźć kogoś kto nam w tym pomoże, znajomy lub inny student znajdujący się już w bazie wolontariuszy. Następnie wystarczy stworzyć grupę, dogadać się ze szkołą na odpowiadający termin i jechać przeżyć wspaniałą przygodę. Spędzamy z dziećmi od 2 do 5 godzin dydaktycznych w zależności od rodzaju projektu. Zdobywamy umiejętność współpracy w grupie, planowania i organizacji zajęć, autoprezentacji, kreatywnego myślenia, reagowania na zmiany.

alt

Wracając z projektu mamy nie tylko satysfakcję ale znamy lepiej samych Siebie, nasze mocne ale i słabe strony oraz to, co najważniejsze doświadczenie! Projektor także potwierdza naszą działalność dokumentami, bez których znalezienie pracy w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne. Program stwarza najaktywniejszym studentom- wolontariuszom możliwość udział w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach oraz  stażach.
Jeżeli jesteś studentem i nie wiesz co zrobić z wolnym czasem, zaryzykuj nie masz nic do stracenia.

Napisz, odpowiemy na Twoje pytania.
Marcin Rączka student Uniwersytetu Rzeszowskiego
Tel 694645054, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , gg 4134327, Facebook
Joanna Wójcik absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego
Tel 661107443, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

jw, projektor

1 komentarz

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj