Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Jak pozbyć się pluskwy łóżkowej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wezwanie fachowca i specjalisty od dezynsekcji to dla większości osób ostateczność, więc przez długi okres szukają domowych sposobów na pozbycie się problemu. Czy efekt jest zadowalający? Z pewnością tak, lecz radość z wygranej walki jest tylko chwilowa, ponieważ problem lubi szybko powracać - pamiętajcie, pluskwy łóżkowe to trudny i niebezpieczny przeciwnik, a wygranie jednej bitwy, nie oznacza wcale zakończonej wojny.

REKLAMACo więc należy zrobić? Dziś chcemy przedstawić Państwu kilka czynności, które można wykonać samodzielnie, nim przysłowiowa kropka nad i, zostanie postawiona przez załogę naszych specjalistów od dezynsekcji.

Zacznij do prania
Pluskwy łóżkowe i ich jaja umierają w temperaturze 45 stopni, więc wszystkie ubrania należy samodzielnie wybrać lub oddać do pralni chemicznej - bez wyjątku, nawet jeśli jest to drogie futro lub suknia ślubna i pranie będzie kosztować kilkadziesiąt, lub kilkaset złotych.

Ściany, meble i dodatki
Skoro pluskwy łóżkowe uwielbiają drewno, materiały i zaciemnione miejsce, nic dziwnego, że będą szukać otoczenia, które spełnia wszystkie ich oczekiwania - wynieś materac na balkon, zdejmij obrazy i odsuń meble od ściany.

Zarówno materiałowe obicia, jak i drewniane elementy należy dokładnie wyczyścić i potraktować żelazkiem, które w krótkim kontakcie nie zniszczy i nie przypali tkaniny lub drewna, a z jajami pluskiew poradzi sobie doskonale. Tak samo warto postąpić z framugami okien, szafą, szafkami i tylną częścią ram obrazów (nie róbcie tego jednak z samym malunkiem, ponieważ zarówno płótno, jak i farby, mogą tego nie przeżyć).

Ściany należy dokładnie umyć specjalnymi preparatami do pielęgnacji, które nie zniszczą farby. Powinny być one dostępne we wszystkich dużych sklepach meblarskich.

Pościel i materace
Materac jest najtrudniejszym przeciwnikiem, który pluskwy łóżkowe kochają, więc powinno się go wyrzucić, jednak jeśli nie ma takiej możliwości, warto go wyprać gorącą parą - jeśli nie dysponują Państwo odpowiednimi narzędziami, to zapraszamy serdecznie już przy tym kroku do kontaktu z naszymi specjalistami z firmy Stander.pl.

Pojemnik na pościel należy potraktować podobnie jak ściany, szorując, czyszcząc i odkurzając go bardzo dokładnie. Po wszystkim worek z odkurzacza trzeba szybko wyrzucić na śmietnik, by nie znajdował się on w mieszkaniu.

Zabierz pluskwom wszystkie drogi ucieczki
Pluskwy łóżkowe uwielbiają chować się w szczelinach i pęknięciach, więc namierzenie ich w meblach oraz ścianach jest koniecznością. Wykorzystanie silikonu, szpachli i farby, nie zajmie dużo czasu, a z pewnością ograniczy możliwości niechcianych lokatorów.

Nie zapominaj o listwach i podłodze! Pluskwy łóżkowe zazwyczaj w przerwach między drewnianymi deskami i pod listwami podłogowymi, tworzą swoje kolonie i doskonale się tam czują. Demontaż tych elementów może być najbardziej stresujący, ponieważ jest to niemal pewne, że spotkamy tam swojego wroga i będzie trzeba działać szybko oraz stanowczo - więc tym miejscu warto wykorzystać chemikalia.

Jeśli problem powróci, pozostaje jedynie powiadomić administrację budynku, sąsiadów i firmę DDD.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj